مسائل روز از نگاه ا. نبوی

بخشنامه به پزشکان سراسر کشور
آگاهان پیش بینی می‌کنند که تا هفته آینده بخشنامه‌ای مانند بخشنامه 23 ماده‌ای برای صدا و سیما، این بار خطاب به پزشکان کشور منتشر شده و موارد زیر از سوی رئیس جمهور به پزشکان ابلاغ شود:

1) پزشکان هنگام معاینه جنس مخالف حتما باید چشمهای خودشان را ببندند یا به دیوار نگاه کنند.
2) پزشکان نباید داروهایی به بیمار بدهند که بیمار را از یاد خدا غافل کند.
3) پزشکان حق مداوای افراد فامیل را ندارند، فقط حق مداوای باجناق و یا افراد فامیل آقای زریبافان را دارند.
4) کلیه بیماران موظفند شربتشان را قبل از مصرف به شیوه انقلابی شدیدا تکان دهند و در همان حال به یاد خدا باشند.
5) پزشکان باید فهرست کلیه بیمارانی را که به دلیل پرخوری بیت المال به بیماریهای نقرس و چربی مبتلا شده‌اند، تهیه و به قوه قضائیه و مجلس جهت افشای مفسدان بیمار ارائه نمایند.
6) پزشکان باید در زمینه‌های شیمی و فیزیک و فیزیک اتمی نیز تلاش کنند تا ایران را به قله‌های رفیع علمی جهان رسانده و اگر در مسابقات نوبل رودرروی اسرائیل قرار گرفتند از ادامه مسابقه خودداری کنند.
7) پزشکان حق ندارند از داروی بیمار بخورند و باید همه دارو را به خود بیمار بدهند.
۸) پزشکان باید از روشهای علمی ایرانی اسلامی جدید استفاده کنند، بخصوص کتابهای جدید بعد از قرن هشتم که توسط وزارت ارشاد تائید شده است، بخصوص کتاب شفای فارابی را مورد نظر قرار دهند.
۹) وقتی یک بیمار اعم از مجروح و مسموم و سوخته و در حال مرگ به پزشک مراجعه می‌کند، پزشکان ابتدا باید علت فقر او را بررسی کنند.
نوکر ملت ایران، رئیس جمهور اسلامی ایران، دکتر محمود احمدی‌نژاد، شماره نظام پزشکی 15290

علما به رم، دانشگاهیان به قم بروند
من نمی‌دانم چرا همیشه قسمت خوشمزه کیک را نگه می‌دارند برای خودشان. در این برهه حساس زمانی، دانشمند بزرگ، مرد سال علمی سابق جهان، عضو سابق ستاد دیه استان کرمان، کارشناس ویژه برد یمانی و رکن یمانی، وزیر علوم، دکتر زاهدی گفت: «اساتید دانشگاه به جای رفتن به خارج از کشور برای فرصت مطالعاتی، به حوزه علمیه قم بروند.» قرار شد در همین راستا علمای حوزه علمیه قم که از اول فروردین تا 29 اسفند هرسال یک پای شان در لندن است و یک پای شان در رم است و یک پای شان (پای سوم مربوط به آقای مصباح یزدی است.) در کاناداست، قم را برای اساتید دانشگاه خالی کنند و به جای آنها بروند به اروپا.

هل شد یا هل داد؟
براساس مهمترین خبر واصله از اقدامات رئیس جمهور و کابینه هفتصد میلیونی، غلامحسین الهام که بتازگی خیلی هم شیرین و بامزه شده است، در جریان سفر احمدی‌نژاد به خانه پدرش، ماشین احمدی‌نژاد را هل داد. ظاهرا خودرو احمدی‌نژاد یک بی ام و 1980 است که دچار نقص فنی است و اصولا رئیس دفتر احمدی‌نژاد مجبور است برای حل مشکل این ماشین و هل دادن آن، همراه رئیس جمهور به خانه باباش هم برود. آگاهان موارد زیر را تذکر دادند:
اول: اصولا این افتخار بزرگی برای ما ایرانیان است که رئیس جمهور کشورمان خودرو 25 سال پیش را سوار می‌شود و مسئول دفترش خودرو او را هل می‌دهد. مطمئنا رئیس جمهوری که خودرواش هل داده می‌شود، هم می‌تواند جهان را مدیریت کند و هم می‌تواند اسرائیل را نابود کند.
دوم: در هفته گذشته به دلیل عدم حضور احمدی‌نژاد در افتتاح طرح گاز آذربایجان، دولت ایران متحمل یک خسارت دو میلیاردی شد که فقط به دلیل بی‌نظمی رئیس جمهور چنین خسارتی به بیت‌المال تحمیل شد، احتمالا در همان موقع که ما دو میلیارد زیان می‌کردیم، خودرو احمدی‌نژاد خراب شده بود و او برای اینکه سوار یک خودرو بیست میلیون تومانی نشود، پذیرفت که کشور دو میلیارد زیان کند، به نظر شما با این نابغه اقتصادی که برای صرفه‌جویی بیست میلیونی، دو میلیارد خسارت می‌زند باید چکار کرد؟ ... ؟
سوم: رئیس دفتری که هلک و تلک راه می‌افتد و روز تعطیل همراه رئیس جمهور می‌رود دیدار پدر رئیس جمهور، چشمش کور، دنده اش نرم، باید ماشین هم هل بدهد.
چهارم: به نظر شما در آن صحنه جانگداز که الهام لاغر مردنی داشت ماشین هل می‌داد، محافظان گردن کلفت رئیس جمهور و خودش کجا بودند؟ احتمالا سه محافظ گردن کلفت همراه با احمدی‌نژاد سوار ماشین بودند و الهام داشت ماشین را هل می‌داد.
پنجم: به نظر شما رئیس جمهوری که ماشینش نقص فنی دارد و مسئول دفترش آن‌را هل می‌دهد، طبیعی نیست که هواپیمای نظامی کشورش نقص فنی داشته باشد و بدون توجه به نقص فنی پرواز کند و سقوط کند؟
ششم: شما فکر می‌کنید این خبر را چه کسی روی اینترنت گذاشته و به چه دلیل؟

یهودیان را به ایران منتقل کنید
به دنبال اعلام این نکته توسط نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی که «مشکلات استخدام و اشتغال کلیمیان به صورت چشمگیری کاهش یافته است.» من می‌خواهم پیشنهاد کنم که برای پایان بحران علیه ایران، یهودیان اسرائیل به ایران منتقل شوند. برای این پیشنهاد دلایل زیر را دارم:
اول: آنقدر که دولت ایران به فکر فلسطین است، هیچ کشوری به فکر فلسطین نیست، حتا خود فلسطینیها هم به اندازه ایرانیها به فکر حل مشکل اسرائیل و فلسطین نیستند. بخاطر همین دلسوزی است که ما در ایران سالانه حداقل سی درصد بودجه کشور را برای کمک به فلسطین و لبنان و سوریه و غیره صرف می‌کنیم تا این کشورها با اسرائیل بجنگند، در حالی که اگر یهودیان اسرائیل را به ایران منتقل کنیم، هزینه سکونت آنها در ایران از هزینه کمکهای مالی ما بسیار کمتر می‌شود. ما می‌توانیم بخشی از استان اصفهان را که یهودی‌نشین بوده و هنوز هم هست بدهیم به یهودیان اسرائیل تا در آنجا به خوبی و خوشی زندگی کنند.
دوم: ما در طول سال میلیاردها دلار برای آمادگی نظامی صرف می‌کنیم که تمام این هزینه بخاطر اسرائیل است، ما حتا با آمریکا هم بخاطر اسرائیل دشمن هستیم. اگر یهودیان اسرائیل به ایران منتقل شوند، مشکل سیاست خارجی ما هم حل می‌شود، هم فلسطینیها و لبنانیها و مسلمانان از اینکه ما فلسطین را به آنها برگرداندیم، خوشحال می‌شوند و هم روابط ما با اروپا و آمریکا بهبود می‌یابد و هم اینکه دیگر از اسرائیل هم نمی‌ترسیم، چون اسرائیلیها می‌شوند هموطن خودمان.
سوم: در حال حاضر اسرائیل شش میلیون و اندی جمعیت دارد، یعنی یک سوم جمعیت تهران، افزایش جمعیت اسرائیل به ایران هیچ مشکلی برای ما بوجود نمی‌آورد. چون در حال حاضر هم ما در ایران اگرچه 73 میلیون جمعیت داریم، اما بنا به گفته وزیر کشور 90 میلیون شناسنامه داریم، بنابراین در محاسبات ما که همیشه سی میلیون نفر اشتباه وجود دارد، فرقی نمی‌کند که 6 میلیون نفر کم یا زیاد بشود. در ضمن، این شش میلیون نفر روی انتخابات و نتایج آن هم اثری نمی‌گذارند. وقتی سی میلیون نفر تاثیری در نتیجه انتخابات نمی‌گذارند، شش میلیون نفر که چیزی نیست.
چهارم: ایرانیان مقیم اسرائیل جامعه مهمی در میان اسرائیلیها هستند، اگر یهودیان اسرائیل به ایران بیایند همین ایرانیان یهودی، رابط ما با بقیه یهودیان اسرائیل می‌شوند، رئیس جمهور اسرائیل هم که ایرانی الاصل است، همان موشه قصاب در ایران هم رئیس جمهور اسرائیل بماند. حتا با آمدن یهودیان اسرائیل به ایران نه تنها مشکل اسرائیل حل می‌شود، بلکه بسیاری از یهودیان ایرانی مقیم اروپا و آمریکا هم می‌توانند به ایران برگردند و سرمایه زیادی هم به ایران می‌آید.
پنجم: من فکر می‌کنم تنها ملتی که به اندازه ما با اعراب مشکل دارند یهودیان اسرائیل هستند، اصولا ما و اسرائیلیها در مورد اعراب نگاه مشترک داریم. در حالی که ما با یهودیان مشکل نداریم و حتا دولت ایران هم بخاطر اسرائیل با یهودیان مشکل دارد، اگر اسرائیل بشود بخشی از ایران دیگر مشکلی با یهودیان نخواهیم داشت. و در آن حالت می‌توانیم با کمک یهودیان عزیز با دشمن تاریخیمان که اعراب هستند بجنگیم.
ششم: این پیشنهاد هم برای حزب اللهی‌ها خوب است و هم برای حزب اللهی‌های اسرائیل، چون تنها ملتی که در مورد مسائل اخلاقی و حجاب و فساد و این جور چیزها به اندازه ما غیرتی هستند یهودیهای سنتی اسرائیل هستند. و فکر می‌کنم اگر آنها به ایران بیایند هیچ مشکلی با حجاب و مشروبات الکلی و مسائل اخلاقی ندارند، فقط ممکن است حزب اللهی‌های ایران و اسرائیل با هم دست به یکی کنند و علیه ایرانیهای غیرحزب اللهی یک کارهایی بکنند.
هفتم: از دید تاریخی اینقدر که یهودیان سابقه زندگی در ایران داشتند، در بیت المقدس چنین سابقه‌ای نداشتند، بنا بر این از این جهت هم مشکلی نخواهد بود.
هشتم: یهودیها یکی از مشکلاتشان مسجد الاقصی است، ما در ایران سر هر میدان یک مسجد الاقصی داریم که می‌توانیم تعدادی از آنها را به یهودیان بدهیم.
نهم: مهمترین مشکلی که اسرائیل دارد نداشتن زمین است و تنها مشکلی که ما نداریم زمین است. اگر بودجه‌ای را که دولت اسرائیل در سال برای مبارزه با ایران صرف می‌کند با بودجه‌ای که دولت ایران برای مبارزه با اسرائیل صرف می‌کند، جمع کنیم با پول آن می‌توانیم در منطقه سنتی بین اصفهان و یزد به اندازه کافی زمین بخریم و شش میلیون یهودی اسرائیلی به ایران بیایند.
دهم: من فکر می‌کنم با این پیشنهاد بخش وسیعی از مشکلات خاورمیانه و جهان حل می‌شود، اما حتا اگر این پیشنهاد مشکلی را حل نکرد و ما با اسرائیلی که در ایران تشکیل شده مشکل داشتیم، این موضوع هم به نفع ماست و هم به نفع اسرائیل که در یک جنگ این چنینی، دیگر برای حمله به همدیگر نیازی به سلاح اتمی و موشک دوربرد نداشته باشیم، چون وقتی در یک جا زندگی کنیم، با توپ و تانک هم می‌توانیم با هم بجنگیم و این از نظر اقتصادی به نفع همه است.

/ 0 نظر / 4 بازدید