تقویم تاریخ!

امروز پنج‌شنبه هشتم اردی‌بهشت سال 1390 هجری خورشیدی برابر با بیست و هشتم آپریل سال 2011 میلادی است. 30 سال پیش، در چنین روزی:
دانشمندی فرهیخته، آزادی‌خواه و جامع‌العلوم پا به عرصه وجود گذاشت و با دم مسیحایی خود که با صدای جیغی بلند همراه بود، سراسر عالم را از خواب بیدار کرد و  از این راه خدمات فرهنگی و اجتماعی بسیاری به یادگار گذاشت. وی که از همان کودکی استعداد نابش در یادگیری علوم و فنون وقت بر همگان آشکار بود، تا دو سالگی به زبان مادری‌اش مسلط گردید و آموز‌ش‌های ابتدایی و متوسطه را در زادگاهش گذراند. سپس به اراک آمد و تحصیلات خود را تا درجه کارشناسی شیمی ادامه داد و در سایه عنایات پروردگار به درجاتی فاخر نایل آمد. از این دوران، دست‌نوشته‌های زیادی که در مجموعه‌ای به نام "الجزوات" در شش جلد گردآوری شده‌اند، از این استاد گران‌قدر بر جای مانده است. پس از پایان تحصیلات به پدرش در امر دکان‌داری کمک می‌کرد و پس از آن، در طول عمر پر بار و پر برکت خود عهده‌دار سمت‏ها و مسئو‌لیت‌های حساسی گردید.
شهرت ایشان بیشتر در وبلاگ‌نویسی بود و شاگردان بسیاری از محضر درس این عالم بزرگ، کسب فیض کردند و هر یک در ردیف علمای عصر خود، قرار گرفتند که از بین آن‏ها می‏توان "ابن میثم" ادیب و نویسنده شهیر قرن چهاردم هجری را نام برد.
وی که هیچ گاه از یادگیری علم و دانش سیرایی نداشت در سال 1387 پس از یک دوره تلاش تاب‌فرسا در مقطع کارشناسی ارشد پذیرفته شد و همچنان در حال ارائه خدمات به مراکز علمی فرهنگی معتبر دنیاست....


پی‌نوشت:
این پست باید 5شنبه هشتم اردی‌بهشت بارگذاری می‌شد.

/ 0 نظر / 3 بازدید