نابغه‌ای دیگر در دانشگاه اراک پیدا شد!

بــه اطلاع می‌رســاند که با تلاش همه‌جانبه و خالصانه مسئولان دانشگاه اراک در جذب استادان فرهـــیخته و به جهت پذیرفته‌شدن روزافزون مقاله‌های آن‌ها در مجلات معتبر دنیا، می‌رود تا این دانشگاه به یکی از مراکز علمی پژوهشی مطرح جهان تبدیل‌ شود، طوری که به‌ تازگی استادی مشاهده شده‌ است که هم می‌تواند قانون سوم نیوتن را به سادگی هر چه تمامتر و با این توجیه که: "بالاخره هر قانونی ممکن‌ است روزی نقض‌ شود" زیر سوال ببرد و هم، علت سفید بودن خرس‌های قطبی را به این قانون نسبت دهد.

ایشان که بر همه شاخه‌های مهندسی شیمی از قبیل مکانیک سیالات، انتقال جرم و ... تسلط کامل دارند و تلاش می‌کنند دانش عمیق و گسترده خود را به انحای گونـــاگون نشان داده و به دیگران نیــــز منتقل‌ کنند، کسی غیر از مهـــــندس حســـــین امـــانی نیستند. در این جا، ما درصددیم تا گوشه‌ای از یافته‌ها و کشفیات علمی این نابغه قرن را که فی‌البداهه و در پاسخ به پرسش‌های دانشجویان به آنها پی می‌برد را برای شما بازگو کنیم تا به استعداد نهفته در استادان این مرز و بوم و موقعیت خطیر دانشگاه اراک بیشتر پی‌ببرید:

۱) قانون بقای جرم و همین طور قانون بقای انرژی، جفنگیاتی بیش نیستند و این قوانین به صراحت هر چه تمامتر و بی هیچ دلیلی و فقط جهت کم‌ نیاوردن، از طرف جناب مهندس رد می‌شوند.

۲) همیشه سیستمی که گرما می‌گیرد و کار انجام می‌دهد، به این مفهوم است که به اندازه Q، گرما از دست داده‌ است و محیط به‌ اندازه W+ روی آن کار انجام می‌دهد!

۳) دماسنج‌ها در فصل تابستان، دمای بیشتری از فصل زمستان نشان می‌دهند و این ربطی به گرمی هوا در تابستان ندارد. بلکه این پدیده از الهاماتی است که بر مهندس امانی نازل‌ شده و هیچ‌کس دیگری از علت آن خبر ندارد.

۴) راه حل مسائلی که ما علت آن‌ها را نمی‌دانیم، این است که بایستی از آن‌ها صرفنظر شود. کاری که مهندس امانی پایبندی خود به آن را در همه مسائل درسی نشان می‌دهند و همیشه هم سربلند از کاربرد این شیوه بیرون می‌آیند.

به‌علت ضیق جا، از ذکر دیگر بدعت‌ها و ابتکارات این مقام شامخ، معذوریم و تــــا کشف یکی دیگر از اعجوبه‌های دانشگاه اراک، خدانگهدار...

/ 0 نظر / 20 بازدید