چهل سال بعد در چنین روزی مصادف با امروز

 

  • مسئولان دانشگاه همچنان مشغول گفتگو و ارائه راهکارهای دقیق در خصوص کاشت و یا عدم کاشت درخت در محوطه دانشگاه هستند. گفتنی است در این خصوص هنوز تصمیم دقیقی اتخاذ نشده است.

  • پروفسور حشمت امانی نوه مرحوم سعید امانی در همایش تجلیل از مقام شامخ حشمت ضمن بیان افکار و دیدگاه‌های آن مرحوم افزود: "حشمت نخستین کسی بود که در دل مرحوم پدر بزرگ من جا باز کرد و نام من نیز یادگاری از آن بزرگوار است".

  • مرکز جامع تکثیر سلول‌های بنیادی اسلامی٬ موقوفه زنده‌یاد حاج‌رضا‌ بابایی جهت حفظ و ابقای نسل در حال انقراض دانشگاه٬ دومین سری از پسر‌های شبیه‌سازی‌ شده از روی رضا‌ بابایی را به دانشگاه تحویل داد. حاجیه خانم هاجر‌ بابایی از نوادگان رضا‌ بابایی و رئیس فعلی این مرکز٬ هدف از این کار را حفظ برادران دینی در حال انقراض٬ گسترش حجت‌های الهی در زمین و در‌ نهایت شادی روح مرحوم بابایی عنوان کرد.

  • طوفان‌های فصلی اراک موسوم به ذولینا٬ عصر دیروز سردشت را درنوردید و بخش‌هایی از ساختمان در حال ساخت دانشکده ادبیات و علوم انسانی را ویران‌ کرد. کارشناسان معتقدند تکمیل این بنا٬ چهل و هشت سال و بیست و یک ساعت دیگر به تعویق خواهد افتاد.

  • بنای یادبود اساتید دانشگاه اراک با عنوان "با راهیان‌ علم٬ ‌از صدر احداث‌ تا‌ کنون" در ضلع شمالی دانشگاه سردشت به بهره‌برداری رسید. گفتنی است در این مکان یادداشت‌ها٬ دست‌نوشته‌ها و ابزار آلاتی از اساتید چهل سال پیش دانشگاه نگهداری می‌شود که از میان این آثار٬ لب‌تاپ زمانی بیش از بقیه مورد توجه دانش‌پژوهان قرار گرفته‌ است. پس از آن گردنبند طبی ذوالقرنین و سفالینه‌ طلایی و پیپرهای‌ سلیمان‌نژاد در رده‌های بعدی قرار‌ دارند.

  • نسخه اصلی مجموعه داستان‌های "سکینه و اصغر" نوشته ناصر فروغی‌فر توسط کامبیز‌ مبینی‌خالدی به زبان سانسکریت ترجمه شد. این کتاب در سه‌ جلد و مشتمل بر داستان‌های حکمت‌آموز کمک‌درسی برای رده‌های سنی فوق‌لیسانس و دکترا به وسیله انتشارات دانشگاه اراک چاپ شده است. 
/ 0 نظر / 4 بازدید