چهل سال بعد در دانشگاه اراک

چهل سال بعد در چنین روزی در دانشگاه اراک

 • خبرنامه داخلی دانشگاه اراک در گزارشی جنجالی آورده‌است: البرت اینشتین، دانشمند شهیر آلمانی توانسته‌است در فاصله سالهای ۱۹۰۷ تا ۱۹۲۶میلادی با همکاری سازمانهای اطلاعات آلمان و سیا، حاصل پژوهشهای یک دانشمند ایرانی را به سرقت ببرد و تحت عنوان تئوریهای نسبیت عام و خاص منتشر کند. این دانشمند ایرانی که تاکنون نامش فاش نشده و سالهای متمادی در دانشگاه اراک به تدریس مشغول بوده‌است، به‌تازگی مدعی شده در سالهای نه چندان دور که در آزمایشگاه فیزیک هسته‌ای دانشگاه اراک با اینشتین به‌طور مشترک کار می‌کرده و از آنجایی که حواسش به لاف زدن بوده، اینشتین در یک فرصت مناسب، مدارکش را با نامردی تمام، دزدیده است. این دانشمند ایرانی همچنین می‌افزاید: «این، من بودم که در آن سالها رنج بردم و ایام را با نگرانی، در تاریکی به پژوهش گذراندم و با شوقی زایدالوصف برای رسیدن به راه‌حل مقصود تلاش کردم، نه اینشتین بی همه‌چیز!»
  وی در جواب خبرنگاری که پرسید چرا الان و پس از گذشت این همه سال این موضوع را مطرح می‌کنید، با دستپاچگی گفت: «چند شب پیش خواب دیدم که با اینشتین در حال قدم‌زدن هستم که یک‌دفعه غیب شد و تازه فهمیدم که در این سالها چه کلاه گشادی به سرم رفته!»
  خبرنگاران که از چند و چون قضیه آگاه شدند، از مسئولان امر خواستند که دانشمند نامبرده را تحت مراقبتهای ویژه نگهداری کنند.

 

 • در روزهای آتی، فاز اول سالن ورزشی دانشگاه پردیس با حضور علی دایی، وزیر ورزش در مساحتی بالغ بر ۷۰متر مربع به بهره‌برداری می‌رسد. در فاز اول که بیش از ۹۰درصد پیشرفت کاری داشته و باز هم ‌دارد، سقف سالن منطبق با آخرین دانش روز آماده نصب شده و ساخت دیوارهای آن نیز ان‌شاءالله به اتمام می‌رسد. بنا به گفته مجری طرح، فازهای بعدی هم پس از رفع اختلاف با سپاه منطقه به مناقصه گذاشته خواهند شد و در صورت تامین اعتبارات لازم، در ماه آینده آماده بهره‌برداری کامل خواهدشد.
  البته گفتنی است که در مدت این چهل سال، هر هفته قرار بوده که این طرح ملی افتتاح شود، اما به‌علت پاره‌ای از مشکلات هنوز افتتاح نشده است.

 

 • کتاب «ننه شهرزاد قصه‌گو» برای بار یازدهم تجدید چاپ شد. این کتاب که تراوشات ذهنی یک استاد دانشگاه است و طی مدت چهل سال و اندی توسط شاگردانش جمع‌آوری شده، توانسته گوی سبقت را از کتاب «خاطرات هیلاری کلینتون» بگیرد و به پیشتازی خود در این زمینه ادامه دهد.
  در کتاب «ننه شهرزاد قصه‌گو» به نگاه معدنی‌وار به زندگی پرداخته شده و آن‌چه در طول خواندن داستان می‌فهمیم این‌است که بین شیمی معدنی و روان‌شناسی نسبتی هست، نسبتی که توضیحش کمی دشوار است؛ ننه شهرزادی که ما می‌بینیم، هر چه می‌خواهد همان می‌شود: هم خانه‌داری می‌کند، هم تدریس می‌کند و هم به طرز فجیع و مهارنشدنی عصبانی می‌شود.
  شخصیت اول داستان، سال قبل چشم از جهان فروبست، اما هنوز هم یادش در اذهان باقی مانده و طرفداران بیشماری دارد.
/ 0 نظر / 2 بازدید