سایت‌های مفید شیمی (2)

قبل از هر چیز لازم دیدم به شما بازدیدکنندگان عزیز بگویم که پیشنهاد و نظر هم بدهید؛ مگر شما پیشنهاد دادن بلد نیستید؟ یا اینکه می‌ترسید شناسایی شوید؟! این وبلاگ بیش از نهصد بازدیدکننده داشته، اما تا کنون ده پیشنهاد هم نداشته‌است.
دوم این که، به دوستانی که به ای‌میل وبلاگ چاپار زده‌اند و مطالبی برای ما فرستاده‌اند، بگویم که تصمیم بر این شد که در این وبلاگ دیگر از کسی نام نبریم تا به کسی توهین نشود و تا این‌جا هم به قول خود عمل کرده‌ایم؛ بنا بر این ما از ارائه یادداشتهایی که در آنها از دیگران به بدی نام برده شده یا به دیگران به‌ویژه استادان گروه شیمی توهین شده‌است، معذوریم.
شما، مطالب خود را جوری برای ما بفرستید که در آنها به‌طور مستقیم از کسی نام برده نشده‌باشد.
درضمن، فرستنده یادداشت چهل سال پیش در دانشگاه اراک، آقای A.R هستند که فراموش شده‌بود، نامشان ذکر شود. آقای A.R خیلی لطف کرده‌اند و لینکهای زیر را هم برای ما فرستاده‌اند و ما هم خیلی از ایشان سپاسگزاریم. (یاد بگیرید!) شمایی هم که از این لینکها استفاده می‌کنید، دعا به جان A.R بکنید نه ما!
(شما می‌توانید همزمان با فشار دادن کلید shift، لینک را در یک صفحه جدید باز کنید.)

این‌ سایت شامل یک مجموعه عالی و کامل از نرم افزارهای کاربردی شیمی است. برای دیدن لیست کامل نرم افزارها کافی است روی حروف الفبایی بالای صفحه کلیک کنید تا با گستردگی و اهمیت این نرم افزارها بیشتر آشنا شوید. درضمن دانلود آنها هم رایگان است (حتماً به آن سر بزنید.)

اگر با سنتزهای مشکل آلی درگیر هستید، زیاد به مخ خود فشار نیاورید و به این سایت سر بزنید. در آن با نرم افزار جالب Syngen:Synthesis Generator  آشنا می‌شوید که ابزاری مناسب را برای سنتزهای آلی در اختیار شما می‌گذارد.

این سایت هم شامل یک لیست طبقه‌بندی جامع در مورد منابع و مراجع مورد نیاز شیمی بر روی اینترنت است.

در این سایت مجموعه‌ای از بهترین ژورنالهای شیمی را به‌صورت رایگان خواهید داشت. بروید حال کنید.

سایت جالب که شامل مطالبی با طراحی بسیار زیبای گرافیکی درباره شیمی هسته‌ای و الکتروشیمی و شیمی مواد و.... می‌شود. همانطور که خواهید دید، قسمت بالای سایت دارای ۱۸ قسمت می‌شود. و هر قسمت شامل مطالب زیبایی است که شما دوستان برای مشاهده قسمتهای گرافیکی باید روی آیکونهای اکسپلورر کلیک کنید.

این هم لیستی جامع از نرم افزارهای  رایگان شیمی و دانلود شدنی در اینترنت.

این سایت شامل مجموعه‌ای طلایی از دستگاهها و روشهای دستگاهی به‌صورت تصاویر متحرک است.

همچنین، مقالاتی هم به‌صورت power point درباره جذب اتمی در این سایت یافت می‌شود.

یکی از کاملترین مراجع درباره NMR

این سایت از جمله بهترین سایتهایی است که منابع و کتابهای خوبی را در اختیار شما می‌گذارد. برای استفاده از منابع این سایت نیازی نیست که درآن عضو شوید. و به این ترتیب می‌توانید کتابها را فقط در حالت online مطالعه کنید. امیدوارم که از آن بیشترین استفاده را ببرید.

شیمی به قدری دانش زیبا و گسترده‌ای است که هیچ وقت از مطالعه آن سیر نمی‌شوید. این سایت که شامل مطالب جذابی از جمله: معماهای شیمی، مقالات آموزشی، جداول متقاطع، بازیهای مربوط به شیمی و... می باشد، می‌تواند در کسانی که با این علم آشنایی کمی دارند،‌ مفید باشد و در آنها علاقه ایجاد کند. امیدوارم که لذت ببرید.

در این سایت شما با نرم افزار جالب Orbital Viewer آشنا می‌شوید که جدیدترین نرم‌افزار برای ترسیم و محاسبات کوانتومی اربیتالهاست.

/ 0 نظر / 4 بازدید