چهل سال بعد در دانشگاه اراک

 تف به شرف این پرشین بلاگ! سه بار این مطلب را نوشتم تا بالاخره بارگذاری شد، آخرش هم نفهمیدم چه مشکلی داشت. بگذریم...

و اما: چهل سال بعد در چنین روزی مصادف با بیست و هفتم مهر سال یک‌هزار و چهارصد و بیست و چهار ه.ش در دانشگاه اراک:

دستگاه انمار ناپدید شد!
به نقل از منابع آگاه و ناآگاه، از دو روز پیش تاکنون دستگاه انمار آزمایشگاه تجزیه دیده نشده و به طرز عجیبی ناپدید شده است. این دستگاه که در چهل سال پیش خریداری شده و به تازگی راه‌اندازی شده بود، توسط دوربینهای مداربسته و چند یساول کنترل می‌شد، اما در حال حاضر معلوم نیست کجاست! کارشناسان حدس می‌زنند دستگاه مذکور توسط قاچاقچیان آثار باستانی به موزه تاریخ طبیعی لندن انتقال داده شده باشد.
گفتنی است سالهای سال است که دانشجویان شیمی با روشهای سنتی مانند تیتراسیون و ترازو به اندازه‌گیری مواد در آزمایشگاه می‌پردازند و هنوز روشهای نوین دستگاهی در بین آنها جا نیفتاده است.

انهدام شمار زیادی شلوارک در روز ملی مبارزه با شلوارک
در روز ملی مبارزه با شلوارک و در یک اقدام خداپسندانه و البته خیرخواهانه، ۱۲۸۰ شلوارک در مقیاس تنبان نابود شد. در این مراسم که در محل تربت مطهر رضا بابایی برگزار شد و شمار زیادی از مقامات لشکری و کشوری حضور داشتند، سلمان بابایی دبیر ستاد مبارزه با شلوارک به ایراد سخنرانی پرداخت و حاضران نیز با تکان دادن سر و گفتن احسنت وی را همراهی کردند. ایشان با بیان اوصاف شیطانهای شلوارک‌پوش و ذکر روایاتی در مذمت شلوارک‌پوشان شیطان‌صفت، اعلام کرد: ما جنبش ضد شلوارک را در سراسر جهان نهادینه می‌کنیم و در عین حال مشت محکمی با ماهیت هسته‌ای بر دهان یاوه‌گویان می‌زنیم. در پایان نیز، مثل همیشه دعای زیارت عاشورا خوانده شد.

ضلع غربی ساختمان دانشکده علوم پایه فرو ریخت!
در ساعات پایانی روز گذشته، در حالی که کلاسهای درس تمام شده بود و همه دانشجویان دوان دوان به‌سوی جایگاه سرویسها در حال حرکت بودند، در چشم بر هم زدنی ضلع غربی ساختمان دانشکده علوم پایه به تلی از آوار تبدیل شد و شمار زیادی از دانشجویان را به کام خود فرو برد. با گذشت ۱۸ ساعت از وقوع این حادثه، تا کنون آمار دقیقی از آدمهای به جا مانده در زیر آوار به دستمان نرسیده است.
دکتر زنده نژاد، رئیس دانشکده علوم پایه احتمال تروریستی بودن این حادثه را رد کرد و در حالی که اشک می‌ریخت، گفت: علت ریزش ساختمان در دست بررسی است و به هیچ وجه به جای سیمان از کاه‌گل استفاده نشده است. وی افزود: درستش می‌کنیم.

حضور دانشجویان در مراسم دینی افزایش یافته است.
بر اساس نتایج تحقیقات مرکز تحلیلی بابایی‌گستر که در نظرسنجی از ۲۱ نفر به دست آمده است، شمار دانشجویانی که در مقایسه با سالهای گذشته در مراسم مذهبی خلوت یار، زیارت خدیجه و... شرکت کرده‌اند، به میزان ملموسی افزایش یافته است. ۵ درصد افرادی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند، تعهد خود را به یکی از ادیان آسمانی اعلام کرده‌اند، ۵۳ درصد خود را به هیچ دین و آیینی متعلق نمی‌دانند و بقیه هم ... (با عرض پوزش،‌ متاسفانه این قسمت از خبر خوانا نیست.) کارشناسان مسائل دینی، مقارن بودن این‌گونه مراسم با صبحانه، ناهار و شام را از علل گرایش جوانان به نشستهای دینی اعلام کرده‌اند.

/ 0 نظر / 7 بازدید