لینکهای هفته

همان طور که می‌دانید با آغاز جام جهانی تب فوتبال در بین همه بد جوری بالا رفته و این روزها، هر کسی از دید خود به این قضیه نگاه می‌کند. با شکست تیم ایران از مکزیک، برخی که معلوم نیست به یک‌باره از کجا پیدایشان شد، به گونه‌ای به نقد از بازیکنان و مربیان پرداختند که متاسفانه از منطق و انصاف دور شدند. من در اینجا نه قصد دفاع از تیم ایران را دارم و نه قصد پرت و پلا گفتن، ولی یکی از این مزخرفات را بخوانید که در روزنامه شرق سه‌شنبه ۲۳ خرداد، صفحه‌۲۵ نوشته شده است:
«اگر دستمزد مربی بزرگ را نداشتیم که بپردازیم، کاش به آنچه خودمان داشتیم قناعت می‌کردیم. (همین آقایون با آمدن مربی ایرانی، به جزع فزع می‌افتند که ای داد! ای بیداد! ما از دانش روز عقب افتادیم و یکی به داد ما برسد...!) کاش جای تمام اطرافیان زیر آب‌نزن برانکو، یک علی پروین با حربه‌های برانگیزاننده‌اش کنار سرمربی نشسته بود. (همین آقای پروین تا چند وقت پیش از سوی همین کارشناسان به انگل و آفت فوتبال ایران متهم شده بود.) کاش سرمربی پس از شکستها حرف نزند و میخهای تکراری‌اش را توی اعصاب ملت فرو نکند. (مثل اینکه این آقا فراموش کرده با این جفنگیات، در حال فروکردن میخ بزرگتری در کله مردم است.) کاش خودمان بودیم منهای دانش تو. کاش بلازویچ در جام جهانی ۹۸ از دستیار دیگری کمک می‌گرفت و جام جهانی دو دوره بعد را برای این مردم زهر نمی‌کرد. (یادآوری کنم که برانکو، دستیار بلازویچ در بازیهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۲ بود و ما در جام جهانی ۱۹۹۸ آقایان جلال طالبی و بیژن ذوالفقارنسب را به‌عنوان سرمربی داشتیم. اما وقتی که عقل از کله این آقای محترم بپرد و بیش از حد احساسی شوند، یادشان می‌رود که برانکو از چه زمانی سرمربی تیم ملی بوده.)
اضافه کنم که یادداشتهای درون پراتنز را خودم نوشته‌ام.

اما همه این‌ها را گفتم تا برسیم به لینک‌های این هفته؛ گفتم بهتر است تا این هفته لینکهای فوتبالی به شما معرفی کنم:
لینک اول: فوتبال ایران و جهان در footballir2006.persianblog
لینک دوم: وب‌سایت فیفا. در اینجا می‌توانید آخرین اخبار بازیهای جام جهانی و عکسهای زیبای این جام را به دور از هرگونه حب و بغض ببینید.

بدرود.

/ 0 نظر / 4 بازدید