ما و علم‌الهدی

بسیاری از نویسندگان معتقدند با آن که طنز نوشتن کار هر کسی نیست و به فوت و فن‌های خاص خودش نیاز دارد، ولی با این همه، طنزنویسی در ایران کار چندان دشواری نیست و بی آن که لازم باشد نویسنده اهل مطالعه و چیره‌دستی باشید و بدون آن که به خودتان فشار بیاورید و پیوسته مراقب باشید مبادا مرزهای بین هجو و هزل و طنز را رعایت نکنید، کافی است متن سخنرانی یا گفت‌وگوی بعضی‌ها را فقط برای دیگران نقل قول کنید؛ به طنزنوشته‌های دیگران هم که نگاه می‌کنی، بخش عمده‌ای از آن‌ها چیزی نیستند مگر نقل قول‌های مستقیم از فلان وزیر یا امام جمعه یا...
در این پست، بریده‌هایی از گفت‌وگوی سید‌احمد علم‌الهدی (امام جمعه مشهد و یکی از اعضای مجلس خبرگان) با خبرگزاری فارس‌ درباره لزوم جمع‌آوری گیرنده‌های ماهواره‌ای، تقدیم حضورتان می‌گردد. بدون حتا یک کلمه پس و پیش.


بهترین راه برای مقابله با ماهواره، فیلتر کردن تمامی شبکه‌های مستهجن و ناسالم آن است که در این راستا دولت باید با استفاده از فناوری روز به مسدود کردن شبکه‌های غیراخلاقی اقدام کند.

ماهواره بافت اجتماعی کشور را به هم ریخته است.

برای حراست از بافت فرهنگی و اجتماعی کشور باید با گیرنده‌های ماهواره‌ای مقابله شود چرا ‌که این گیرنده‌ها به دنبال اختلالات عمیق فرهنگی و دینی در بطن جامعه هستند.

برخی می‌گویند ‌به جای این که مسموم شویم، خودمان سم تولید کنیم. این افراد می‌خواهند با هدف گرفتن صدا و سیما، رسانه ملی را به ابتذال بکشند و به بهانه تقویت برنامه‌ها، زمینه بلوغ زودرس جوانان فراهم می‌شود و امنیت خانواده به خطر می‌افتد.

‌‌جوانانی که به استفاده از شبکه‌های ماهواره‌ای تمایل شدید دارند، دو دسته‌اند: یک دسته جوانانی هستند که اکشن را دوست دارند اما دسته‌ دیگر جوانان منحرفی هستند که به دنبال فیلم‌های مستهجن هستند.

رسانه ملی نمی‌تواند انتظار کسانی که به دنبال س.ک..س هستند را برآورده کند اما می‌تواند برخی برنامه‌های سالم اکشن را پخش کند که باید گفت این موضوع چقدر می‌تواند جلوی ماهواره را بگیرد.

صدا و سیما باید زمان لازم را برای دعوت از متخصصان حوزوی که در حوزه‌های علمیه بسیار زیادند، صرف کند و از آن‌ها دعوت کند تا برای گفت‌وگوی صریح با جوانان به رسانه ملی بیایند.

متخصصان حوزوی باید درباره خطرات جنسی ماهواره با جوانان گفت‌وگو کنند.

/ 0 نظر / 5 بازدید