معامله دو سر زیان

1)
نمی‌دانم آدمی را چه می‌شود که وقتی تصمیم می‌گیرد پس از یک هفته سگدویی و جان کندن، از هیاهوی زندگی شهری فرار کند و  آخر هفته را با چاشنی آرامش در طبیعت سپری کند و در آغوش آن، خستگی‌اش را به در کند و خودش را از بند فولاد و بتن رها کند، به جای این که روان خسته و آزرده‌اش را با صدای ناب طبیعت که شرشر جوی آب و چهچه مستانه پرندگان باشد، آرام کند و به جای این که به تماشای طبیعت بکر بنشیند یا از قدم زدن در آن لذت ببرد، وقتی که به مقصد رسید اولین کاری که می‌کند این است که صدای پخش خودرو‌اش را بلند می‌کند و صدای روحبخش و روحنواز طبیعت را با صدای خواننده‌هایی که خودشان پیش و بیش از از هر کسی دیگری، به درمان روان بیمار و پریشان خود نیاز دارند، عوض می‌کند. و معامله دو سر زیان که گفته‌اند یعنی همین.

2)
همان طور که در خبرها آمده بود، هفته پیش شماری از نیروهای با غیرت دینی بالا در اعتراض به حضور احتمالی بانوان در ورزشگاه هفت هزار نفری آزادی -که معلوم نیست چرا دوازده هزار نفری عنوان می‌شود- در برابر وزارت ورزش به بست نشستند و حرف خود را به کرسی نشاندند. ما نیز معتقدیم کار انقلابی خوبی کردند؛ در عصری که رسانه‌ها به یمن پیشرفت فناوری وقایع را به صورت زنده پخش می‌کنند، چه لزومی دارد بانوان محترمه در ورزشگاه حضور فیزیکی داشته باشند؟ مگر نمی‌شود در خانه ماند و بازی والیبال ایران و امریکا را در سیمای ملی تماشا کرد؟ این درست نیست که با دست خودمان، بانوان‌مان را روانه ورزشگاه بکنیم تا خدای ناکرده، والیبالیست‌های مستکبر آن‌ها را دزدکی دید بزنند.
هر چه بود، این بار نیز بصیرت دینی جوانان با غیرت دینی بالا، نقشه‌های شوم شیطان را نقش بر آب کرد.
ولی یک پیشنهاد: حالا که یک اعتراض این چنینی، این گونه جلوی منکرات را می‌گیرد، ای کاش همین نیروهایی که ذکرشان رفت یک اعتراض مسالمت‌آمیز دیگر را در برابر قوه قضائیه یا بانک مرکزی یا هر جای دیگری که خودشان صلاح می‌دانند، ترتیب می‌دادند تا هر چه زودتر دزدانی که سالیان سال بیت‌المال را کیسه کردند و میلیاردها دلار پول مردم را بالا کشیدند، محاکمه شوند و به سزای کارشان برسند. هر چه باشد، دزدی‌های نجومی از بیت‌المال به مراتب گناه بزرگتر و سنگینتری است و مردم را خیلی خیلی بیشتر به سمت فساد سوق می‌دهد.

3)
29 خرداد، سالروز درگذشت دکتر شریعتی بود و قصد داشتم به همین مناسبت مطلبی از ایشان بارگذاری کنم. اما بچه‌داری و دردسرهای شیرینش اجازه نداد. اما اگر دوست داشتید می‌توانید مطالبی را که در وبلاگ فخیمه از ایشان نقل شده است، بازبخوانید.

1)پلیدی، پاکی و پوچی
2)شناخت یا محبت
3)به مناسبت محرم
4)دسته‌بندی انسان‌ها
5)زندگی
6)درباه حسین
7)تجمل

/ 0 نظر / 71 بازدید