2007 Ig Nobel

امسال برنده جایزه Igنوبل 2007 خانمی از مرکز بین‌المللی پزشکی ژاپن بود؛ جالب اینجاست که این خانم جایزه مذکور را برای توسعه و ابداع روشی برای استخراج وانیلین از مدفوع گاو دریافت کرد. این هم عکس همان خانم ژاپنی:

Igنوبل تقلید طنزآلودی از جایزه نوبل است که هر ساله در اوایل اکتبر همراه با اعلام جوایز نوبل به کسانی که پژوهشهای عجیب، خنده‌دار و در عین حال جالب و تفکربرانگیز انجام داده باشند، داده می‌شود.
شاید این موضوع که از مدفوع بی‌ارزش گاو بتوان عصاره خوشبو و خوش‌طعمی چون وانیل به دست آورد، در عین خنده‌دار بودن، جالب نیز هست. شما چی فکر می‌کنید؟
لازم به یادآوری است که این برنامه توسط مجله طنز AIR برگزار می‌شود. برندگان این جایزه همراه با برندگان واقعی نوبل جوایز خود را در مراسم باشکوهی که در دانشگاه هاروارد برگزار می‌شود، دریافت می‌کنند.


پی‌نوشت: ما در همین جا و از طریق همین وبلاگ به دست‌اندرکاران برگزاری این مراسم، اعلام می‌کنیم که بد نیست سری هم به دانشگاه نخبه‌پرور اراک بزنند تا مبادا حق دکترها و استادهای آنجا پایمال شود. از دکتر محمود زنده‌نام گرفته که در عالم خلسه معادلات تئوری نسبیت آلبرت را زیر سوال می‌برد تا دکتر علی بابایی که از فرط زحمت و تحقیق نای حرف زدن ندارد یا این نابغه قرن، پدر شیمی‌فیزیک ایران، دکتر سلیمان‌نژاد که دارد خود را به فجیعترین شکل ممکن فدا می‌کند و به چه کشفیاتی که نایل نمی‌شود...
حداقل پیشنهاد می‌کنیم برای کاهش آلام روحی و روانی این دانشمندان ایرانی، یک بستنی وانیلی از وانیل استخراج‌شده از مدفوع گاوهای محلی ژاپنی بدهند تا استعدادشان هرچه بیشتر شکوفا بشود و بتوانند با ارائه مقاله‌های مفید و راهگشای خود هم رتبه علمی و حقوق خود را بیشتر کنند و هم جایگاه علمی ایران را در سطح منطقه و جهان اول کنند.
فارغ‌التحصیلان ما هم "کار" می‌خواهند برای چه؟ بروند سماق بمکند تا بعد ببینیم چه می‌شود.

/ 0 نظر / 6 بازدید