اندر بدبختی ما

 نمی‌دونیم کدوم یک از شماها دانشجو هستین و معاون امور مالی دانشگاهتون یک آدم خسیسه؟ کسی که برای خودشیرین‌کنی و رسیدن به پست و مقامهای بالاتر از هیچ گونه تلاشی دریغ نمی‌کنه و می‌خواد به هر نحوی که شده در امور مالی صرفه‌جویی کنه.

از اون جایی که این آقا کفر مارو در آورده بود، عده‌ای از دانشجویان شیمی تصمیم گرفتن که با انتشار شب‌نامه‌ای که در ذیل می‌آید، حال ایشان رو بگیرن. اتفاقا تو این کار هم موفق شدن،‌ حتی خودمون که از این ماجرا خبر نداشتیم شوکه شده بودیم و همه می‌گفتیم ای ول، هرکه بوده دستش درد نکنه، گل کاشته.

و اینک متن شب‌نامه:

باسمه تعالی

براساس مصوبات آخرین نشست انجمن خیرخواهان اقتصادی دانشگاه و در راستای صرفه‌جویی و نیز تعدیل مخارج دانشگاه اراک، راهکارهای زیر به اطلاع عموم می‌رسد:

۱) حتی‌المقدور از واگذاری اموری که به هرشکل می‌تواند هزینه‌ای برای دانشگاه دربرداشته باشد به دانشجویان خودداری شود، ولو این هزینه از حقوق حقه دانشجویان باشد.

۲) از برگزاری اردوهای دانشجویی، حتی اردوهای علمی به هرنحوی که شده جلوگیری شود، چرا که اصولا دانشجویان حق درخواست برای کارهای ناپسند را ندارند، البته اگر این اردوها به مقصد قم باشد بلامانع است.

۳) برنامه‌ریزان اقتصادی دانشگاه از این پس موظفند عواید حاصل از صرفه‌جویی‌های فوق را صرف کمک به صندوق جوادالائمه کرده یا طوری که آب از آب تکان نخورد برای مسافرت مجردی اساتید بزرگوار گروه شیمی به خارج از کشور هزینه‌کنند.

۴) از آن جایی که مراسم «خلوت یار» یکی از پر هزینه‌ترین مراسم تفریحی برادارن و خواهران دانشجو می‌باشد و هزینه‌های سنگینی را به دانشگاه تحمیل می‌کند، پیشنهاد می‌شود این مراسم در فضایی تاریک و بدون استفاده از ادوات صوتی (جهت صرفه‌جویی در مصرف برق)‌ برگزارشود. اصلا معنا ندارد در محیطی روشن و پر از همهمه به دنبال یاری یگانه بگردیم که همه‌جا حاضر است و ناظر به اعمال عزیزان دست‌اندرکار «همایش ثقلین»، همایشی که باوجود آن همهب کبکبه و دبدبه‌اش و با صرف مبلغ چندین و چند میلیون تومان طوری برگزارشد که حتی قابل مقایسه با جشن ختنه‌سوران فرزندشان‌ هم نبود.

۵) یادمان باشد دانشجویان فهیم به هیچ وجه حق ندارند حتی در مخیله و ناخودآگاه خودشان به این فکر کنند که چطور می‌شود کسی که در تدریس ابتدایی‌ترین اصول رشته تخصصی خود هم دچار مشکل است، یک باره در لباس معاونت مالی دانشگاه ظاهر شود!

در پایان هشدار داده می‌شود، درصورت تخطی از این آیین‌نامه، معاون امور مالی دعوت وزارت اقتصاد و دارایی را برای تصدی مقام بهتر لبیک می‌گوید و آن گاه، همه نعمت حضور این متفکر آزاداندیش را از کف می‌دهید. خود دانید!

/ 0 نظر / 4 بازدید