تست خودشناسی

 با این که خودم اعتقاد زیادی به فال و پیش‌بینی و پیش‌گویی و اینجور چیزهای ماورایی ندارم و معتقدم تمام شش میلیارد و خرده‌ای آدمهای کره زمین را نمی‌شود به‌سادگی در چند دسته مختصر طبقه‌بندی کرد، برخی بر این باورند که شماره تولد، شما را از آن چیزی که می‌خواهید باشید دور نمی‌کند و مانند رنگی است که نوع آن و زیبایی‌اش برای افراد گوناگون متفاوت است. به این مثال توجه کنید: فرض می‌کنیم که شما متولد 8 اردیبهشت 1360 هستید. اردیبهشت، ماه دوم سال است پس:

2=1+1=11=0+7+3+1=1370= 1360+2+8

"2" شماره تولد شماست و اکنون می‌توانید آنچه را که مربوط به این شماره است با خود مطابقت دهید:

 1. خالق و مبتکر
  "یک" ها پایه و اساس زندگی هستند. همیشه اندیشه‌ای نو دارند و این حالت طبیعی آنهاست. همیشه دوست دارند همه کارها حول محوری که آنها تعیین می‌کنند بچرخند و چون مبتکرند، گاهی خودخواه می‌شوند. با این حال "یک" ها بشدت راستگو و وفادارند و به خوبی مهارتهای سیاسی را یاد می‌گیرند. همیشه دوست دارند حرف اول را بزنند و بیشتر رهبر و فرمانده هستند؛ باید یاد بگیرند عقاید دیگران ممکن است بهتر باشد و باید با رویی باز آنها را نیز بشنوند.
 2. پیام آور صلح
  "دو" ها سیاستمدار به دنیا می‌آیند! از نیاز دیگران خبر دارند و  پیش از دیگران به آنها پی می‌برند و می‌اندیشند. تنهایی را دوست ندارند. دوستی و همراهی با دیگران برایشان مهم است و می‌تواند آنها را به موفقیت در زندگی رهنمون سازد. اما از طرف دیگر، چنانچه در دوستی با کسی احساس ناراحتی کنند ترجیح می‌دهند تنها باشند.
 3. قلب تپنده زندگی
  "سه" ها آرمانگرا هستند؛ کاری، اجتماعی، دوست‌داشتنی، رمانتیک و بسیار بردبار و پرتحمل. کارها را با هم شروع می‌کنند اما همه آنها را پیگیری نمی‌کنند. دوست دارند که دیگران شاد باشند و برای این کار تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند. باید یاد بگیرند که دنیا را از دید واقعگرایانه‌تری هم ببینند.
 4. محافظه‌کار
  "چهار" ها بسیار حساس و سنتی هستند. آنها عاشق کارهای روزمره و پیروی قانون هستند و تنها زمانی وارد عمل می‌شوند که بدانند چه کاری باید انجام دهند. به سختی، کار و تلاش می‌کنند. عاشق طبیعت و محیط بیرون از خانه هستند. بسیار مقاوم و با پشتکار هستند. اما باید یاد بگیرند که انعطاف‌پذیری بیشتری داشته و با خود مهربانتر باشند.
 5. ناهماهنگ با جماعت
  "پنج"ها جهانگرد هستند و کنجکاوی ذاتی، خطرپذیری و اشتیاق سیری‌ناپذیر آنها به جهان هستی و محیط اطراف، برایشان دردسر ساز می‌شود. آنها عاشق تنوعند و دوست ندارند مانند درخت در یک جا ثابت بمانند. در هر موقعیتی به دنبال یادگیری هستند و پرسشهای آنها هرگز تمام نمی‌شود. آنها به خوبی یاد گرفته‌اند که قبل از اقدام به عمل، تمامی جوانب کار را بسنجند.
 6. رمانتیک و احساساتی
  " شش" ها آرمانگرا هستند و زمانی خوشحال می‌شوند که احساس کنند مفیدند. یک رابطه خانوادگی بسیار محکم برای آنها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اعمالشان بر تصمیم‌گیریهایشان اثرگذار است و حس غریبی برای مراقبت و کمک به دیگران دارند. بسیار وفادار و صادق بوده و معلمان بزرگی می‌شوند. عاشق هنر و موسیقی هستند؛ دوستانی صادق و ثابت قدم هستند. "شش" ها باید بین چیزهایی که می‌توانند آنها را تغییر دهند و چیزهایی که نمی‌توانند، تفاوت بگذارند.
 7. عاقل و خردمند
  "هفت" ها جستجوگر هستند. آنها همیشه به دنبال اطلاعات پنهان بوده و به سختی اطلاعات به دست‌آمده را با ارزش حقیقی آن می‌پذیرند. احساسات هیچ ارتباطی با تصمیم‌گیریهای آنها ندارد. با اینکه درباره همه چیز می‌پرسند اما دوست ندارند از آنها پرسیده شود و هیچگاه کاری را با سرعت شروع نمی‌کنند و شعار آنها این است که به آرامی می‌توان مسابقه را برد. آنها فیلسوفهای آینده هستند؛ طالبان علم که به هر چه می‌خواهند می‌رسند و سوال بی‌پاسخی ندارند. مرموز هستند و در دنیای خودشان زندگی می‌کنند و باید یاد بگیرند در این دنیا چه چیزی قابل قبول است و چه چیزی نه!
 8. آدم کله‌گنده
  "هشت"ها حلال مشکلات هستند. اساسی و حرفه‌ای سراغ مشکل رفته و آن‌را حل می‌کنند. داوری آنها درست است و بسیار مصمم‌اند؛ طرحها و نقشه‌های بزرگی دارند و دوست دارند زندگی خوبی داشته باشند. مسئولیت دیگران را بر عهده می‌گیرند و مردم را با هدف خاص خود می‌بینند. با شرایط ویژه‌ای این امکان رابه وجود می‌آورند که دیگران همیشه آنها را رئیس ببینند.
 9. اجراکننده و بازیگر
  "نه"ها هنرمند هستند. بسیار دلسوز و بخشنده‌اند و آخرین پول جیب خود را نیز برای کمک به دیگران خرج می‌کنند. با جذابیت ذاتی‌شان در دوست‌یابی مشکلی ندارند و هیچ‌کس برای آنها غریبه‌ای نیست. برای دیگران شناخت این افراد کمی دشوار است، چون آنها شبیه بازیگرانی هستند که در موقعیتهای گوناگون رفتارهای متفاوتی نشان می‌دهند. خوش‌شانس هستند اما خیلی وقتها از آینده خود بیمناک و نسبت به آن هراسان هستند. آنها برای موفقیت باید به یک دوستی و عشق دو جانبه که می‌تواند مکملشان باشد، دست یابند.
/ 0 نظر / 4 بازدید