عنوان ندارد.

 در یکی از همین وبلاگها از قول یکی از ما بهتران نوشته شده بود: «اگر حرف زدن بلد نیستید، حرف نزدن که بلدید!»
یکی از مصادیق عینی این جمله زیبا ما هستیم؛ چرا که این جمله را به این شکل هم می‌توان نوشت: «اگر وبلاگ نوشتن بلد نیستید، وبلاگ ننوشتن که بلدید.» من هر بار که می‌خواهم وبلاگ را به‌روز کنم، به اندازه کافی جمله مذکور را برای خودم نشخوار می‌کنم تا جایی که می‌شود از نوشتن مطالب به‌دردنخور برای شما خواننده عزیز خودداری کنم. پس اگر می‌بینید وبلاگ دیر به دیر به‌روز می‌شود، نگران نباشید، یکی از دلایل به روز نشدن وبلاگ (غیر از تنبلی ما و بدی آب و هوا و چه و چه...) همین بود که گفتم.

اگر یادتان باشد، از چند ماه پیش که عینک نمی‌زنم همیشه دوستان و اطرافیان به من یادآوری می‌کنند که به خاطر اینکه این چند سال عینک می‌زدم، زیر چشمهام سیاه شده. بر حسب اتفاق حین وب‌گردی، در یکی از وبلاگها چند راه برای برطرف شدن کبودی دور چشم آمده بود، که من تا به حال هیچ یک را اجرا نکردم و فقط جهت آشنایی شما آنها را در اینجا کپی می‌کنم تا استفاده کنید و اگر نتیجه گرفتید به ما هم اعلام کنید تا اگر حال و حوصله داشتیم، عمل کنیم:

  1. خیار را رنده کنید و توی یک تنظیف تمیز آب آن را جدا کنید و دو تکه پارچه کتانی تمیز در این عصاره خیار خیس کنید و روی چشمتان بگذارید و به مدت پانزده دقیقه با چشمهای بسته استراحت کنید.
  2.  یک قاشق گوجه فرنگی بدون پوست، کمی زردچوبه و نصف قاشق آب لیمو ترش و یک قاشق آرد را مخلوط کنید، به طوری که یک خمیر یک‌دست بشوند. سپس روی حلقه‌های زیر چشمتان بگذارید. پس از نیم ساعت آن را با یک دستمال مرطوب تمیز کنید.
  3. چند بادام را شب خیس کنید و پس از گرفتن پوستشان، آنها را آسیاب کنید به صورتی که یک خمیر نرم به دست آید. کمی آب لیمو ترش به آن بیفزایید و برای بیست دقیقه روی پلک پایین چشمتان بگذارید. هر روز این کار را انجام دهید. پس از دو هفته، هر سه روز یک بار، و وقتی نتیجه را دیدید هفته‌ای یک بار این کار را انجام دهید. می‌توانید خمیر بادام را بیشتر درست کنید و آن را در یک شیشه تمیز در یخچال نگه دارید.
  4. یک مشت  برگ نعنای تازه را حسابی خرد کنید تا به صورت یک خمیر نرم در آید و آن را روی چشمتان بگذارید.
/ 0 نظر / 3 بازدید