استاد ما از زیر ذره‌بین

استاد عزیز فرمودند: «در کشورهای جهان سوم، اشتباهات هنر است و هنرها معجزه.»

استاد عزیز ما فرمودند: «حقوق من به اندازه دانسته‌هایم است. اگر قرار بود برای چیزهایی که نمی‌دانم حقوق بگیرم، کل دنیا هم کافی نبود.»

استاد عزیز ما فرمودند: «عقل انسان همان مغز او نیست وگرنه گوسفند و قورباغه هم مغز دارند!»

استاد عزیز ما فرمودند: «انگار دانشجویان این دانشگاه مرده‌اند و تنها من زنده‌ام!»

استاد عزیز ما در پاسخ به دانشجویی که گفته‌بود: «استاد! ما مقالات شما را نمی‌فهمیم.» فرمودند: «خودم هم بار اول آنها را نمی‌فهمم.»

استاد عزیز ما در پاسخ به دانشجویی که گفته‌بود: «استاد! از کلمات ساختگی کمتر استفاده کنید.» فرمودند: «من ژنتیک سخن دارم و باید کلمات جدید و ترکیبی بسازم.»

استاد عزیز ما فرمودند: «من با یک تیم علمی از گابن در حال انجام یک پروژه مشترک هستم تا کمی ارضا شوم.»

استاد مهربان ما فرمودند: «من به کاری که می‌کنم عشق می‌ورزم‌ و به همین دلیل است که وقتی وارد کلاس می‌شوم، از دیدن شما احساس تهوع می‌کنم.»

استاد خوب ما در جواب دانشجویی که پرسید: «سرانجام، مقاله شما تایید شد یا نه؟» فرمودند: «در اروپا کسی سبیل نمی‌گذارد، چون سبیل را از آن گربه می‌دانند.»

استاد عزیز ما در جواب دانشجویی که بارم امتحان میان‌ترم را پرسید، فرمودند: «این ترم هر کس موبایل سامسونگ مدل E310 داشته باشد، نمره قبولی کوانتوم را از من خواهدگرفت.»

استاد عزیز ما فرمودند: «ایران چاره‌ای غیر از پذیرش پروتکل الحاقی ندارد، چرا که من با رییس سازمان انرژی اتمی هم‌اتاق بوده‌ام.»

استاد پر تلاش ما در جواب دانشجویی که علت موفقیتشان را پرسیده‌بود، گفتند: «متاسفانه در ایران چشم و هم‌چشمی حرف اول را می‌زند و کار گروهی جایگاهی ندارد.»

استاد عزیز ما در حالی که مثل همیشه ۱۵دقیقه دیر رسیدند، فرمودند: «علت موفقیت اروپاییان وقت‌شناسی و برنامه‌ریزی آنهاست.»

استاد عزیز ما فرمودند: «ماه آینده باید در کنفرانسی در اتریش شرکت کنم و بنا بر این کلاسهای من تشکیل نمی‌شود.» دانشجویان هم در جواب گفتند: «خــــــــب! به ما چه؟! تازه، مگه فرقی هم می‌کنه؟»

استاد عزیز ما فرمودند: «با حل چندین و چند باره مسائل کوانتوم، مشکل بیکاری جوانان ما هم حل خواهد شد و از طرفی روز به روز بر زیبایی انسان افزوده می‌شود.»

استاد عزیز ما فرمودند: «زبان فارسی به درد نمی‌خورد، چون با زبان انگلیسی بهتر می‌توان مفاهیم را انتقال داد و تازه، کلاس هم دارد.» یکی آخر کلاس با خودش گفت: «بد نگوییم به مهتاب اگر تب داریم.»

استاد محترم ما معتقد است: «مشک آنست که خود ببوید، نه آنکه عطار بگوید.» و همیشه این جمله سیمون را برای دانشجویان خود بازگو می‌کند: «دانشمندی که به دانش خویش مغرور است، چون زندانی‌ای است که به وسعت زندان خود می‌بالد.»

/ 0 نظر / 2 بازدید