چهل سال بعد در دانشگاه اراک

ساخت پل عابر پیاده

بالاخره بعد از حدود چهل سال، قراراست طی مراسمی با حضور رییس‌جمهور، هاشمی‌رفسنجانی و تنی چند از مقامات دانشگاه، کلنگ احداث این پل عابر پیاده که وعده آن چهل سال پیش به دانشجویان داده شده‌ بود و تا به حال نزدیک به چهل نفر از دانشجویان به‌ علت نبود آن، جان خود را از دست داده‌اند، به زمین زده‌ شود. با نصب این پل امکان رفت و آمد دانشجویان به‌ آسانی از عرض بلوار سنجان امکانپذیر می‌شود و گام بلند دیگری جهت خدمت‌رسانی به قشر دانشجویان برداشته می‌شود.

شهادت برادر حاج‌رضا بابایی

بنا بر گزارش ایسنا، شب گذشته در ساعت سه بامداد در یکی از عملیات‌های گشت‌زنی شبانه در خوابگاه پردیس، حاج‌رضا بابایی که دغدغه‌ای جز اصلاح امور شرت و کرست دانشجویان نداشت، به دیدار حق شتافت. ایشان که در حال عملیات تجسس در طبقه پنجم بود، بر اثر استنشاق بوی تریاک از یکی از اتاق‌ها و همراه‌ نداشتن ماسک، در ابتدا نشئه شده و پس از بیهوشی، به‌ علت نبود آمبولانس در آن نزدیکی به مقام رفیع شهادت نایل‌ آمد. گفته می‌شود مسئولان از چهل سال پیش قول تجهیز سایت سردشت را به یک دستگاه آمبولانس داده بودند. 

اهدای جایزه به داکتر سولی

همان گونه که پیش‌بینی می‌شد، امسال لوح تقدیری از سوی مرکز پژوهش‌های یونیسکو به دکتر سولی که در مدت این چهل‌ سال توانسته‌ بود با مصرف پودر رستم، حدود ۲۰۰ گرم به وزن خود اضافه‌ کند، اهدا شد. ایشان به‌ علت تلاش همه‌جانبه و گسترده برای به نمایش‌ گذاشتن استعدادهای ذاتی خود به بهترین شکل ممکن (به‌ جهت ارایه نهصدمین مقاله خود در دانشگاه ماساچوست) برنده این لوح زرین شده‌ است. قرار است به پاس زحمات گرانقدرشان، ریاست تیمارستان شهید رضا بابایی به ایشان واگذار شود و برخی‌ها که مدت‌هاست از بیماری افسردگی رنج می‌برند، دیوانه افتخاری این تیمارستان باشند.

کسب مدرک دکترا توسط حسن فتحی

دکتر حسن فتحی شاگرد سابق فروغی و شاگرد فعلی خالدی، اولین دانشجوی دکترای دانشگاه اراک موفق‌ شد بعد از چهل‌ سال دور خود چرخیدن، با نمره ۱۹.۷۵ فارغ‌التحصیل شود. ایشان علاوه‌ بر دستیابی به این موفقیت بزرگ، توانسته‌ بود به مقام پخمگی در بین دانشجویان نیز برسد. پس از این موفقیت بزرگ، قرار است ایشان با پای خود به مرده‌شورخانه و سپس به قبرستان بروند تا برای دیگران هم مشکلی ایجاد نکنند.

دکتر صلابت هم خندید!

گفته‌ها و شنیده‌ها حاکی از این است که اولین خنده (درحد یک تبسم) بر لبان دکتر علیرضا صلابت مشاهده‌ شده‌ است. تاکنون کسی موفق به شکار این صحنه نشده‌ بود تا این که عده‌ای از دانشجویان ورودی ۱۴۲۳ با دادن خبر درگذشت همسر ایشان، توانستند توفیق دیدن چهره خندان صلابت را کسب‌ کنند. 

/ 0 نظر / 32 بازدید