پاسخ به شبهات!

١) در پاسخ یکی از دوستان که درباره مدرک کارشناسی ما پرسیده بودند باید عرض کنم که مدرک من کارشناسی شیمی کاربردی است و نویسنده دیگر وبلاگ، شیمی محض دارند، البته این دو گرایش تفاوت چندانی ندارند.
گرایشهای کارشناسی ارشد شیمی عبارتند از: شیمی آلی، شیمی تجزیه (گرایش مورد علاقه من)، شیمی معدنی (گرایشی که ازش بیزارم)، شیمی فیزیک، شیمی کاربردی و یکی دو تا رشته جدید از قبیل شیمی محیط زیست و نانوشیمی.

٢) در پاسخ "ساسان" باید بگویم که من هنوز هم یک دوستدار ایران و ایرانی هستم و به همین دلیل ساده، به ایران پس از اسلام و همه دانشمندان و ادبا و عرفای آن افتخار می‌کنم. حتا همان زکریای رازی هم که شما از وی نام بردید، به دوره پس از اسلام مربوط می‌شود. در ضمن من از شما درخواست می‌کنم برای روشنگری ما هم که شده چندتا از دانشمندان دوره قبل از اسلام را که حداقل با دانشمندان معاصر یونان باستان برابری می‌کنند، به ما معرفی کنید.
و در پایان بد نیست توجه‌تان را به این گفته جرج سارتون جلب کنم که در کتاب "مقدمه‌ای بر تاریخ علم" خود آورده است:
بزرگترین موفقیتهای علمی باستان مدیون یونانیان، یعنی نژاد غرب و بزرگترین موفقیتها در قرون میانه مرهون مسلمانان یعنی نژاد شرق بود. (توضیح من: و من و شما باید افتخار کنیم به اینکه خیلی از دانشمندان مسلمان آن دوره ایرانی بودند. حتا اگر کتابهای خود را به زبان عربی منتشر می‌کردند چرا که زبان عربی زبان علمی آن دوره بود.)

آخر هفته پرباری داشته باشید.

/ 0 نظر / 5 بازدید