چهل سال بعد در چنین روزی در دانشگاه اراک

به نقل از منبع آگاه، آخرین بازمانده از دانشجویان ریاضی ۷۷ فارغ‌التحصیل شد.
این دانشجو که به تازگی وارد سن ۷۷ سالگی شده و دارای سه فرزند و پنج نوه ‌است، توانست بعد از وساطت دبیر کل سازمان ملل، نمره قبولی را در آخرین واحد باقیمانده خود کسب کند و فارغ‌التحصیل شود. ایشان پس از کسب این موفقیت بزرگ، قرار است با آسودگی خاطر دوران بازنشستگی خود را سپری کند.

احمد تقوایی‌پور از سمت خود برکنار شد.
وی که در مدت این چهل سال و اندی توانسته‌بود با مدیریت در خور سپاس، خدمات‌دهی به دانشجویان را تاحدودی بهبود بخشد، به علت حسادت مقامات دیگر دانشگاه و به اتهام رو دادن بیش از حد به دانشجویان، از سمت خود عزل شد. تا کنون فردی به‌جای ایشان معرفی نشده‌است، چون بنا بر مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، قرار است از این پس در دانشگاهها غذا طبخ نشود تا مشکلاتی همچون تحصنهای صنفی و در پی آن وعده‌های توخالی مسئولان و افزایش توقعات دانشجویان پیش نیاید.

 

 

خبرنامه داخلی دانشگاه اراک در گزارشی آورده‌است:
به علت قحطی راننده در کشور و اینکه در ماه گذشته یکی از سرویسها به‌جای رفتن به خوابگاه الزهرا از شهرداری اراک سر درآورده است، قرار است طی چند سال آینده و با تامین اعتبار لازم از سوی بانک جهانی، یک خط مترو بین دانشگاه پردیس و مرکز شهر جهت رفاه حال دانشجویان احداث شود.

شرکت پتروشیمی ایران از دانشگاه اراک شکایت کرد.
شب گذشته خبری در خبرگزاریها مخابره شد مبنی بر اینکه شرکت پتروشیمی ایران از آنچه که «بی‌سوادی مهندسان شیمی فارغ‌التحصیل از دانشگاه اراک» می‌داند، طی شکایتی به وزارت علوم خواستار ارائه توضیحاتی در مورد علت پذیرش دانشجو در گرایش مهندسی شیمی در دانشگاه بدون امکانات اراک شده‌است. شرکت پتروشیمی ایران و شرکتهای وابسته مدعی‌اند که طی سی سال اخیر به‌علت سوءمدیریت این دانش‌آموختگان، مبلغی در حدود ۳۵ میلیارد دلار معادل موجودی صندوق ذخیره ارزی بدهکار شده‌اند.
البته سخنگوی دانشگاه اراک این اتهام را تکذیب کرده و آن‌را ساخته و پرداخته مافیای نفتی امریکا جهت سنگ‌اندازی در راه پیشرفت روزافزون دانشگاه اراک می‌داند.

/ 0 نظر / 4 بازدید