نقد عملکرد رسانه محترم ملی از نگاه چشم برزخی من!

   همه ما این روزها شاهد تلاش بی وقفه پرسنل و مسئولین معزز صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران هستیم. تلویزیون از ابتدای ماه مبارک، با حجم وسیع برنامه های متنوع ! و معنوی، مهمان منازل مسکونی شخصی ، استیجاری و ... ملت شریف بوده  است.
با شروع ماه رمضان حجم برنامه های کاملا مناسبتی، بکوب آغاز شد و پس از گذشت تقریبا سه هفته، وارد مرحله تازه ای شد.
    با شروع لیالی قدر و ایام شهادت مولا علی، کلیه برنامه های متنوع که تنوع آنها فقط در نامشان خلاصه می شد و بس و همگی، کپی برنامه های سالیان پیش بودند  به کل متوقف شدند، حتی سریال شبکه یک که عینا شبیه سریالهای گذشته بود و همان داستان تکراری چشم برزخی. مثل اینکه فیلم و سریال دیدن در این ایام معصیت است و تلویزیون نباید سریال پخش کند!
    با آغاز این ایام، همه شبکه ها و همه برنامه ها وارد مرحله و نوع تازه ای از برنامه هایشان شدند، که به مدت پنج شبانه روز ادامه داشت. ولی تنها حسن این شبها از نگاه نگارنده ( یعنی شخص شخیص بنده ) عدم پخش آگهی بازرگانی است که از این بابت خیلی خوش بحال تماشاچی می شود!.
 هنوز این مرحله تمام نشده، جناب رئیس جمهور راهی ینگه دنیا شدند تا خیل منتظران را بیش از این در انتظار نگه ندارند. موج جدیدی از برنامه ها آغاز شد: نقد مثبت و یک جانبه سخنان رئیس محترم جمهور و مانند همیشه، بازتاب گسترده آن در رسانه های مختلف داخلی و داخلی!!! و سرافکنده شدن دشمنان و فریب خوردگان آنها. 
    بازتابها تمام نشده هفته دفاع مقدس شروع می شود و خیل عظیم برنامه های مستند دفاع مقدسی. تکرار مستند دفاع مقدس در کلیه شبکه های تلویزیونی و حتی استانی.
  این هم تمام نشده باید آماده‌مان می کردند برای شرکت در راهپیمایی روز قدس و کوبیدن مشتهای محکم بر دهان استکبار و ایادی پلید داخلی و خارجی و دوباره مستند و اخبار فلسطین و لبنان و تکرار و تکرار و تکرار.... تا روز موعود و پخش تلویزیونی شرکت امت نستوه در راهپیمایی روز قدس و باز هم مانند همیشه اعلام جمله کلیشه ای :" بازتاب حضور گسترده ملت مومن ایران در راهپیمایی روز قدس" از سوی گویندگان خبرهای مختلف از شبکه های مختلف صدا و سیما. ( عجب جمله ای! )
   امسال آنقدر برنامه زیاد بود که دیگر مجالی برای پخش جشن عاطفه ها و باز هم فراخوانی برای حضور امت نستوه جهت کمک به بی بضاعتان عزیز !! کشور نبود. هر چند این سبک و سیاق کمک کردن هم از نظر شخص محترم اینجانب صحیح نیست ولی برای بهره برداری جناحی، اینجانب مجبورم از آن دفاع کنم، چون در زمانی که کمک به مردم مظلوم اقصی نقاط جهان از کمک و یاری مردم و مستمندان وطنی که از تهیه ساده ترین مایحتاج زندگی محرومند واجب تر شده است، از تلویزیون ایران اسلامی جز این هم انتظار نمی رود. چه از قدیم نگفته اند:"چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است".
    واقعا برنامه‌های متنوع و نفس گیری بود. اینقدر مناسبتها زیاد و پشت سر هم بودند که فکر می کنم چند تا را جابجا نوشتم. به هرحال باید خسته نباشید گفت.

/ 0 نظر / 6 بازدید