هر ملتی چه چیزی را کشف کردند؟

***************

ترکیه: آنها رنگ موی بلوند را کشف کردند و سعی کردند با تمام وجود از آن استفاده کنند.

مراکشیها: فرانسه را کشف کردند، مدتی به عنوان کارگر در آن مشغول به کار شدند و به این کار ادامه دادند.

آمریکاییها: آمریکاییها کشف کردند که اگر 300 میلیون نفر از مردم آمریکا، سه جور همبرگر، دو جور قهوه، چهار جور عروسک، دو تا حزب و دو جور رئیس جمهور داشته باشند، قطعا مجبور نیستند فکرشان را برای انتخاب کردن خسته کنند و می‌توانند با خیال آسوده تلویزیون نگاه کنند.

انگلیسیها: انگلیسیها کشف کردند که اگر آمریکاییها مقتدرترین نیرو، فرانسویها آزادترین جامعه، سوئیسیها به عنوان ثروتمندترین کشور و ایتالیاییها زیباترین تولیدکننده زیبایی در دنیا باشند، آنها می‌توانند قدرتمندترین و دموکراتترین و ثروتمندترین کشور را داشته باشند.

عراقیها: عراقیها کشف کردند که اگر بخواهند کسی واقعا کشته شود می‌توانند سرش را از بدنش جدا کنند، وگرنه معلوم نیست دوباره زنده شود.

مصریها: کشف کردند که اگر اجساد پادشاهان را مومیایی کنند و زیر خروارها سنگ دفن کنند، این پادشاه دیگر دست از حکومت کردن برمی‌دارد و کسی دیگر پادشاه می‌شود.

ایرانیها: کشف کردند که اگر به جای اینکه با برگزاری یک انتخابات عادی که 2 میلیارد هزینه دارد، دولت را تغییر دهند، می‌توانند هر بیست سالی با یک انقلاب که 100 میلیارد هزینه دارد حکومت را تغییر دهند، در این حالت هم دلشان خنک می‌شود و هم پول نفت یک جوری مصرف می‌شود.

ارمنیها: کشف کردند که بهترین مصرف‌کننده مشروبات خانگی آنان مسلمانان هستند، و به همین دلیل همیشه می‌توانند از دست ترکها به ایرانیان پناه بیاورند.

آلمانیها: کشف کردند که اگر دقیقترین و قدرتمندترین خودروی دنیا را بسازند، می‌توانند مطمئن باشند که بازار جهانی خودرو در اختیار ژاپنیها خواهد بود.

بلژیکیها: کشف کردند که برای اداره یک کشور نه میلیون نفری، یک پادشاه، سه زبان، چهار دولت و دویست وزارتخانه کافی است و لازم نیست دولت را از این بزرگتر کنند.

سوئدیها: سوئدیها با یک مشکل جدی همواره مواجه بودند، هر وقت می‌خواستند چیزی را کشف کنند زمستان می‌شد و باید می‌رفتند داخل خانه و به همین دلیل چیزهای زیادی کشف نکردند.

چینیها: چینیها در دوران کمونیسم قبلی کشف کردند که اگر همه یک میلیارد و خرده‌ای میلیون جمعیت این کشور یک جور لباس بپوشند، تعداد مخالفان حکومت کمتر می‌شود.

ژاپنیها: کشف کردند که برای استفاده از دوربینهایی که تولید می‌کنند، لازم است همیشه ده درصد جمعیت این کشور در خیابان شانزه لیزه پاریس مشغول عکاسی باشند.

سوریه ایها: آنها کشف کردند که اگر مخالفان حکومت را بکشند هزینه کمتری نسبت به زندانی کردن آنها دارد.

ایتالیاییها: رادیو را کشف کردند، وسیله‌ای که می‌توانست روزی 24 ساعت بلاانقطاع حرف بزند.

اسپانیاییها: کشف کردند که اگر پارچه قرمز را جلوی چشم گاو بگیرید، حتما به طرف آن حمله می‌کند.

«از یادداشت‌های طنز اب.ر.ا.ه.ی.م ن.ب.و..ی»

/ 0 نظر / 3 بازدید