چهل سال بعد در دانشگاه اراک

 مثل این که قرار است در چهل سال بعد در دانشگاه اراک هیچ اتفاقی نیفتد و ما هر چی فکر کردیم تا یک سوژه مناسب پیدا کنیم، نشد که نشد. برای همین رو زدیم به استاد ابراهیم نبوی و از نوشته‌های ایشون استفاده کردیم. باشد که مقبول درگاه الهی باشد.

چهل سال بعد در چنین روزی مصادف با ۲۵ مرداد سال یک‌هزار و چهارصد و بیست و چهار هجری شمسی در دانشگاه اراک:

 

 

میزان مصرف مواد مخدر افزایش یافت.

سایت خبرگزاری دانشگاه اراک (عنیا) اعلام کرد: طبق آمار شش ماه گذشته، چهل و سه درصد از جمعیت دانشجویان ساکن در خوابگاهها از مواد مخدر استفاده کرده‌اند؛ این خبرگزاری آورده است بیشتر این افراد برای تفریح و یا رفع خستگی و یا ناراحتی و یا خوشحالی و در هنگام تنهایی و یا وقتی دور هم هستند و برای گره زدن طره‌ای از معشوق و همچنین به دلیل ناامیدی، از مواد مخدر استفاده کرده‌اند. این خبرگزاری به نقل از رئیس حراست دانشگاه اعلام کرد: بیشتر مصرف کنندگان در میان دانشجویان مشروطی و یا شاگرد اولها، دانشجویان مهندسی، فعالان سیاسی و همچنین کارمندان دانشگاه هستند. ما امیدواریم که میزان مصرف مواد در سالهای آینده کمتر شود، ولی نمی‌دانیم چرا نمی‌شود.

 

 

شوشو، سمیه را گاز گرفت.

انجمن شیمی دانشگاه اراک امروز شاهد درگیری چند عضو تنومند و قوی هیکل بود. در پی اعتراض یکی از اعضای علی البدل، سمیه کوچک‌زاده عضو دیگر انجمن به او گفت: «خفه شو، برو بمیر!» اما این جمله با اعتراض فیزیکی خانم شوشو مرادخانی مواجه شد. شوشو گیسهای سمیه کوچک‌زاده را کشید و لپ او را گاز گرفت. در همین جریان سه عضو دیگر انجمن علمی با استفاده از انواع نیشگون موفق شدند که دو نفر مزبور را به بیمارستان بفرستند. خوشبختانه این حادثه به خیر گذشت و دبیر انجمن از اعضایی که در جریان دعوا اسید پاشی نکردند تشکر کرد.

 

 

موشک فضاپیمای پردیس صبح امروز بر سطح سیاره تیتان نشست و دانشمندان این پروژه فضایی، با شادمانی این پیروزی بزرگ را جشن گرفتند. «رضا بابایی» تنها ایرانی‌ای که با این موشک وارد جو تیتان شده است با کره زمین تماس گرفت و از وضعیت خود اعلام رضایت کرد. لازم به یادآوری است که این موشک فضاپیما هفده سال در راه بوده است و بعد از طی این مدت اولین انسان توانسته است وارد تیتان شود. گفته می‌شود بابایی سرپرست خوابگاه شهید پردیس بوده ولی بعد از تغییرات ساختاری در دانشگاه اراک، برای اینکه او را بیرون کنند مجبور شدند او را به تیتان بفرستند. بابایی که در این هفده سال تنها بوده است، اعلام کرد: من در این هفده سال هزاران ساعت فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که اگر بین دانشجویان خوابگاهها شلوار و قبا توزیع شود و خبرچین هم وجود داشته باشد به نفع دانشجوهاست. وی در مورد مشاهدات خود از سطح تیتان گفت: اینجا زمین زیاد است و برای تصاحب زمین مشکل قانونی وجود ندارد، ما می توانیم تمام سطح تیتان را خوابگاه بسازیم و کسی هم از اینجا دیده نمی‌شود.

 

 

لاس و گاس در خرابه‌های دانشگاه اراک.

در پی کاوش های سازمان میراث فرهنگی در دانشگاه اراک که چند سال است ادامه دارد، اشیاء باستانی فراوانی تاکنون کشف شده است که نشان می‌دهد ایرانیان در چهل سال پیش به چه تمدن بزرگی دست یافته بودند. کشف چند جفت تاس بازی، کشف یک دست ورق مناسب برای پوکر و بیست و یک و کشف تعدادی فنجان که در ته آنها قهوه خشک شده بود. کارشناسان میراث فرهنگی معتقدند این محل اولین مکانی است که در آن لاس و گاس اولیه تشکیل شده است. اما گروهی دیگر از کارشناسان معتقدند که نوع چیدن ورقها و همچنین وجود تعدادی نخود در همین‌جا که محل تشکیل جلسات مدیران دانشگاه بوده است نشان می‌دهد که برای گرفتن تصمیمات اساسی و مهم، از انواع فال ورق و نخود و قهوه استفاده می‌شده است. کارشناسان گفته‌اند که اسباب کشی به سردشت در پی یک جفت شش رخ داد.

 

 

جایزه نوبل شیمی به روح فقید پروفسور امانی تقدیم شد.

سعید امانی مجری طرح تولید کاتالیزور TiCl4  در مرکز پژوهش و فناوری پتروشیمی اراک (پویش) که جزوه‌هایش از پرفروشترین آثار علمی جهان محسوب می‌شود، امروز جایزه نوبل شیمی را به طور غیابی دریافت کرد. قابل ذکر است که ابتدا پروفسور امانی مجری این طرح بودند که پس از چند ماه ایشان انصراف دادند و سپس مهندس مجدی این کار را به پایان رساندند. آقای شاهمرادی هم از دانشگاه اراک مدتی به عنوان همکار نخودی در این طرح کار کردند. قرار است علیرضا امانی نوه سعید امانی با حضور در دانشگاه اراک جایزه پدربزرگش را دریافت کند.

 

 

پسران حجابشان را رعایت کنند.

بسیج دانشجویی دانشگاه اراک در بیانیه‌ای اعلام کرد که از امسال همه دانشجویان و دانش آموزان پسر بایستی حجاب کامل اسلامی را رعایت کنند. در اطلاعیه این نهاد آمده است که پسران دانشجو باید از لباسهای گشاد و پوشیده استفاده کنند و جلوی دیده شدن همه جاهایشان را بگیرند. حاج آقا ارشادی گفت: هر کس هر جایش معلوم باشد ما اقدام می‌کنیم. وی گفت متاسفانه کشورهای فاسد و کثیفی مانند عراق و افغانستان مدهای غربی را رواج داده و جوانان معصوم ما را که آماده مرگ هستند تحریک می‌کنند. وی گفت اخیرا یک باند خطرناک در دانشگاه اراک کشف شد که اعضای این باند به آینده فکر می‌کردند و موهایشان را شانه می‌کردند.

 

/ 0 نظر / 28 بازدید