شیمی معدنی: بی‌مصرفترین گرایش شیمی

بد نیست بدانید که بی‌مصرفترین گرایش علم شیمی، از سوی شما بازدیدکنندگان وبلاگ، «شیمی معدنی» انتخاب شد. بر اساس آرای به دست آمده، ۴۲درصد از شما شیمی معدنی را بی‌مصرفترین گرایش شیمی می‌دانند؛ شیمی آلی با ۲۵درصد، شیمی فیزیک ۱۶درصد، شیمی تجزیه ۱۲درصد و مهندسی شیمی ۵درصد در رده‌های بعدی هستند.
نتایج نظرسنجی را از همان ابتدا می‌شد پیش‌بینی کرد، همین که استادهای شیمی معدنی افرادی همچون سرکار خانم زنده‌دل و سرکار آقای خانمحمدی هستند، به خوبی نشان‌‌دهنده این است که شیمی معدنی به اندازه پشیزی ارزش ندارد. (حقیقت همیشه تلخ است.)
شاید شما هم پس از گذراندن واحدهای مربوط به شیمی معدنی، به کشک بودن آن پی برده باشید و همیشه از خود پرسیده‌اید شیمی معدنی به چه دردی می‌خوره؟! درسی که غیر از پاسخ دادن به تستهای کارشناسی ارشد، هیچ کاربرد دیگری ندارد همان بهتر که آن‌را بوسید و کنار گذاشت.
من فکر می‌کنم لیسانس مهندسی شیمی با فوق دکترای شیمی معدنی برابری می‌کند و شاید سرتر هم باشد، خود شما ببینید یک مهندس شیمی بهتر می‌تواند برای مملکت خود مفید باشد یا دکترای شیمی معدنی؟ در صنعت از مهندسی شیمی بیشتر استفاده می‌شود یا شیمی معدنی؟!

/ 0 نظر / 23 بازدید