اولین صندلی داغ: خانم شکوفه!

1) پیش از هر چیز پاسخ بازدید‌کننده‌ای را که در باره لاک غلط‌گیر پرسیده بود و گرچه دیر شده است، باید بدهم:
لاک غلط‌گیر بیشتر از باریت تشکیل شده است که در حلال مناسب فرار با قدرت خشک‌شوندگی بالا حل شده است و گاه با افزودنی‌های دیگری همراه است. باریت یکی از کانی‌های مهم باریم و همان سولفات باریم BaSO4 می‌باشد.
سولفات باریم در صورت تماس با پوست و چشم، کمی محرک است. اما سمی نیست.


2) در پاسخ به پیشنهاد خانم شکوفه که فی‌الواقع تز جالب و در خور بررسی بود و برای همین جویای نشانی وبلاگ مهندس‌های 87 شدم، باید عرض کنم که مهندس‌های 87 هنوز دانشگاه می‌روند، باهم هم‌کلاسی‌اند و از وجود وبلاگ‌ خودشان خبر دارند. به اینترنت مجانی دانشگاه هم حتما دسترسی دارند. ولی ما چی؟ نزدیک 6سال از راه‌اندازی وبلاگ و 10 سال از هم‌کلاسی بودن ما می‌گذرد. غیر از من و میثم و قاسم و تازگی‌ها محمد، بقیه خیلی کمتر به وبلاگ سر می‌زنند. و فقط من و میثم هستیم که در پرشین‌بلاگ وبلاگ داریم. یعنی این که امکان پاسخ به پرسشهای دیگران تنها برای من و میثم مقدور است و اگر فرضاً تصمیم به برگزاری صندلی داغ بگیریم، امکان پاسخ‌دهی برای کسی که روی صندلی داغ مجازی نشسته است وجود ندارد. فقط می‌تواند به عنوان نظر، پاسخ دیگران را بدهد.
خیلی‌ از شیمیست‌های 79 هنوز که هنوز است از وبلاگ شیمی79 خبر ندارند. آنهایی هم که خبر دارند شاید سالی یک‌بار به اینترنت سر بزنند. خیلی‌ها متاهل شده‌اند، خیلی‌ها دکتر و این‌جور مسائل را در شان خودشان نمی‌دانند، از طرف دیگر همه ما از موقعیت فعلی‌ هم‌کلاسی‌هایی که باید خبر داشته باشیم، کم و بیش خبر داریم. بنا بر این نیازی به تکرار نیست. به همین دلایل فکر نمی‌کنم صندلی داغ ما چندان رونقی داشته باشد.
ولی به هر حال، برای امتحان بهتر است از "خانم شکوفه" که خودش حرف صندلی داغ را در دهان‌مان گذاشتند، شروع کنیم. "خانم شکوفه" که هنوز خود ما هم نمی‌دانیم آقا یا خانم هستند، الان به چه کاری مشغولند، ساکن کجا هستند، چه پدرکشتگی‌ای با قاسم دارند، چه جوری با این وبلاگ آشنا شدند و خیلی سوال‌های دیگر... میهمان اولین صندلی داغ مجازی ما هستند.
هر سوالی که دارید در ذیل همین یادداشت از ایشان بپرسید تا ایشان هم پاسخ شما را در همان‌جا بدهد.
البته ما شرمنده این بزرگوار هم هستیم که بدون اجازه روی صندلی داغ نشاندیم‌شان. بدیهی است که در پاسخ‌گویی به سوال‌ها مختارند. حتا اگر از این کار ما رنجیده‌خاطر شده باشند، به خاطر احترام به این بازدیدکننده گرامی بساط صندلی داغ را جمع خواهیم کرد.

بعدنوشت: بعدها خانم شکوفه ادعا کرد (شاید هم اعتراف) نام واقعی‌اش "فیروزه حسین‌زاده" است.

/ 0 نظر / 8 بازدید