saeid online

این هفته، از نگاه طنز سید ن.ب.و.ی

نژاد پرستی و ایرانیان

طبیعی است که ما ایرانیها معتقدیم که بخش اعظم عقب ماندگی ما بخاطر عربهای سوسمارخوار است و اگر آنها به ایران حمله نکرده بودند، الآن نصف ساکنان تهران در کره ماه زندگی می‌کردند. و طبیعی است که ما معتقدیم عامل بیشتر دزدیها و جنایاتی که در تهران انجام می‌شود، افغانها هستند. و طبیعی است که ما ایرانیها معتقدیم که آمریکاییها یک مشت احمق هستند که از صبح تا شب چس فیل می‌خورند با کره بادام زمینی و اگر مهاجران ایرانی در آمریکا نبودند، آمریکاییها از گرسنگی می‌مردند. و طبیعی است که ما ایرانیها معتقدیم که ترکها یک مشت (واحد انسان در ایران مشت است.) آدم بی‌شعور هستند که فقط بلدند حمالی کنند. اصولا ما معتقدیم که ایران یک تاریخ کهن و یک سرزمین گهربار دارد و باید به وطنمان بیش از پیش افتخار کنیم. در هر حال، یک ایتالیایی که نخواسته بود توسط یک پزشک ایرانی معاینه شود به دلیل نژادپرستی به بیست روز زندان محکوم شد.

 

وزیر علوم ات یاهو دات کام

وزیر علوم دولت جمهوری اسلامی اعلام کرد کلیه کسانی که قصد دارند با او تماس بگیرند، می‌توانند با نشانی اینترنتی او یعنی از طریق ای‌میل شخصی او مشکلاتشان را با وزیر علوم در میان بگذارند. به دنبال این اقدام مردمی، پیشنهاد شد وزرای دیگر کابینه نیز اقدامات جالبی را که نشان‌دهنده روحیه مردمی آنهاست انجام دهند. در حال حاضر، این موارد پیشنهاد شده است:

وزیر بهداشت و درمان هفته‌ای سه روز شخصا برای زدن آمپول به اقشار تهیدست به خانه آنها خواهد رفت.

وزیر دفاع آماده است تا هفته‌ای دو روز برای دعوا با کسانی که بی‌دفاع هستند و نمی‌توانند با دشمنانشان کتک کاری کنند، سر کوچه مستضعفان حضور یافته و هرکس به آنها نگاه چپ کند، آنها را قیمه قورمه کند.

وزیر مخابرات اعلام کرد علاوه بر اینکه تلفن خانه و موبایل و تلفن مستقیم دفتر کارش را در اختیار مستضعفان می‌گذارد، هفته‌ای سه روز شخصا به عنوان تلفنچی وزارتخانه فقط به پرسشهای تهیدستان پاسخ می‌دهد.

وزیر معادن و فلزات اعلام کرد که هفته‌ای سه روز شخصا در معادن حضور یافته و به کارگران زحمتکش معدن چای می‌دهد و آنها را حمام می‌کند.

وزیر امور خارجه ضمن اعلام شماره تلفن خود برای ایرانیان خارج از کشور اعلام کرد که در سفرهای خارجی خود از این پس در هر سفر دو روز به خانه هموطنان ایرانی می‌رود و شیشه خانه آنها را تمیز می‌کند.

وزیرمسکن اعلام کرد که چون قبلا سابقه وزارت داشته است، به کارهای معمول خود می‌پردازد.

 

زلزله در پاکستان و محل اقامت القاعده

چند هفته بعد از وقوع حادثه کاترینا و ریتا که شبکه القاعده و برخی از علمای ایرانی علت این توفانها را وجود فساد در آمریکا دانستند و حتا یکی از روحانیان ایرانی اعلام کرد که محل حادثه طوفان کاترینا همان محل تولید فیلمهای مستهجن بوده است، و به دنبال اعلام خشنودی القاعده در مورد وقوع حادثه در ایالات متحده آمریکا، محل اقامت سران القاعده در پاکستان در اثر زلزله شدیدی لرزید و بیش از بیست و پنج هزار نفر از مردم مسلمان پاکستان که نه مشغول فساد بودند و نه فیلمهای مستهجن تولید می‌کردند، کشته شدند.

 

تایید ان جی او ها توسط پنج مسجد

وزارت کشور ایران اعلام کرد که تمامی ان جی او ها (سازمانهای غیردولتی) برای اینکه مجوز فعالیت دریافت کنند، باید از پنج مسجد شهر تاییدیه دریافت کنند. قرار است مساجد شهر تهران اعلام کنند که مسئولان ان جی او ها برای دریافت تاییدیه اسناد و مدارک زیر را به همراه داشته باشند:

۱) فتوکپی کلیه صفحات کتابهایی که اعضای ان جی او در طول عمرشان خوانده‌اند.

۲) فتوکپی رنگی از تصویر پیشانی درخواست کننده بطوری که جای مهر نماز روی آن معلوم باشد.

۳) چهارعکس مربوط به مراسم عقد و عروسی و یا پارتی که درخواست کننده در آن تصاویر در حال رقص باباکرم باشد. (از این عکسها قرار است برای تایید نکردن درخواستها استفاده شود.)

۴) دو سری کامل از کپی واضح و شفاف نوار گفتگوهای خصوصی درخواست کننده در محل کار و خانه و خانه‌های همسایگان و افراد محل در ۱۶ سال گذشته.

۵) در صورتی که درخواست کننده و افراد ان جی او در طول ۲۷ سال گذشته به سفر خارجی رفته‌اند، فتوکپی کامل خودشان را در جریان کلیه سفرها به همراه داشته باشند.

۶) از کسانی که قصد دارند برای دریافت تاییدیه مسجد، جانماز آب بکشند، درخواست می‌شود جانمازهای خود را بعد از خشک شدن به صورت اتو کرده به همراه داشته باشند.

۷) از کسانی که در طول دوران فعالیت در ان جی او ی مربوطه برای سرویسهای اطلاعاتی غرب جاسوسی می‌کردند، درخواست می‌شود کپی اسناد جاسوسی خودشان را به همراه داشته باشند.

 

انترناسیونالیسم ایرانی

در پی اعلام این نکته که تا کنون ۶۵۰۰۰ شرکت تجاری ایرانی در دبی ثبت شده‌اند، یکی از ایرانیان گفت: ما ایرانیها صبح در تهران از خواب بیدار می‌شویم. محل شرکت تجاری و مرکز خریدمان در دبی است. استعدادمان در تهران کشف شده، اما نبوغمان در اروپا شکوفا می‌شود. برای تحصیل به فرانسه یا لندن می‌رویم، اما چون از کار در اروپا خوشمان نمی‌آید، در ایالات متحده آمریکا کار می‌کنیم و هر وقت بیکار شدیم برای گرفتن حقوق بیکاری به اروپای مرکزی می‌رویم.
برنامه‌های تلویزیونیمان از لس آنجلس پخش و در خرم آباد دریافت می‌شود. فیلمهایمان را در بیابانهای ایران می‌سازیم. اما در ونیز و پاریس و برلین آنها را نمایش می‌دهیم و از آنجا جایزه فیلمسازی می‌گیریم.
در کلن طرفدار جمهوری و در تهران طرفدار سلطنت هستیم، مهمترین مقالات سیاسیمان در اوین نوشته می‌شود، اما در پاریس خوانده می‌شود. از واشنگتن نامزد انتخابات می‌شویم، اما صلاحیتمان در تهران رد می‌شود، بنابراین در برلین انتخابات را تحریم می‌کنیم و در لندن تصمیم می‌گیریم رفراندوم برگزار کنیم. در هلند عضو پارلمان و در اسرائیل رییس جمهور می‌شویم. در تهران با حکومت مخالفت می‌کنیم، در عراق با حکومت می‌جنگیم، اما در لبنان از حکومت دفاع می‌کنیم.
در تهران کنسرت موسیقی راک برگزار می‌کنیم، اما در فرانکفورت کنسرت موسیقی سنتیمان با استقبال آلمانیها روبرو می‌شود، در آنکارا در کنسرت موسیقی پاپ ایرانی شرکت می‌کنیم، اما در آنتالیا می‌رقصیم. در کانادا برنده مسابقه ملکه زیبایی می‌شویم. حقوق زنانمان در مشهد نقض می‌شود، اما در سوئد از حقوق زنان دفاع می‌کنیم.
ولیعهدمان در آمریکاست، ملکه‌مان در یکی از شهرهای فرانسه زندگی می‌کند، رئیس جمهور سابقمان در پاریس زندگی می‌کنند، رئیس قوه قضائیه‌مان متولد عراق است، در عوض نخست وزیر عراق سالها در ایران زندگی می‌کرد و رئیس جمهور اسرائیل متولد ایران است. در ایران زندگی می‌کنیم، در ترکیه تفریح می‌کنیم، در آمریکا پولدار می‌شویم و برای مرگ به ایران بر می‌گردیم.

   + سعید ; ٩:٠۱ ‎ب.ظ ; شنبه ۳٠ مهر ۱۳۸٤
    پيامهاي ديگران ()