saeid online

ساختمان جدید دانشگاه اراک

 معرفی ساختمان جدید دانشگاه اراک

بعد از معرفی و شناساندن اساتید بزرگوار گروه شیمی، اینک برآن شدیم تا یکی از قسمتهای مهم و حیاتی دانشگاه اراک -این طلایه‌دار کاروان علم و دانش در ایران- را به شما دوستان معرفی کنیم تا خود با چشم خویشتن ببینید که برخلاف تبلیغات رسانه‌های بیگانه، آنقدرها هم ایران کشور توسعه‌نیافته‌ای نیست و حتی برخی از دانشگاههای ایران (همچون دانشگاه اراک) در زمینه استفاده از علم روز، از دانشگاههای اروپایی و حتی امریکایی چیزی کم ندارند.

ساختمان جدید، در ضلع شمال‌غربی دانشگاه بین‌المللی اراک واقع شده و همین جایگاه ویژه، موقعیت استراتژیک این بنا را به‌خوبی نشان می‌دهد و بر اینکه این ساختمان دست‌کمی از کشورهای شمال و دنیای غرب ندارد، به‌خوبی گواهی می‌دهد. (به این بنا، ساختمان کلاسها هم می‌گویند که نشان از کلاس بالا و مدرن‌بودن آن دارد.)

این ساختمان، همراه با ساختمان گل‌وگلاب، به‌مثابه برجهای دوقلوی نیویورک، بر آسمان نیلگون اراک‌سیتی می‌تابند و حتی برای جلوگیری از حملات تروریستی به این دو برج (مانند آنچه که در ۱۱ ستامبر رخ داد.) یک واحد ضدموشک مجاور دانشگاه مشغول صیانت و مراقبت از این یادگار دوران سازندگی می‌باشد.

نکته جالب‌توجه ساختمان جدید این است که تمام قسمتهای آن (در و دیوار و پنجره‌ها و...) به شبکه اینترنت متصل بوده و روزانه خود را با آخرین دستاوردهای فناوری در جهان، منطبق می‌کنند و به‌طور خودکار up to date می‌شوند. علاوه براین، تمام فعالیتهای هسته‌ای ایران و حتی جهان، از آزمایشگاه فیزیک‌هسته‌ای این ساختمان کنترل و هدایت می‌شود و گفته شده حتی «ماکس پلانک» به همراه «شرودینگر» در این آزمایشگاه مشغول به کار بوده‌اند.

از بزرگی و وسعت ساختمان جدید همین بس که به گفته فضانوردان این بنا از کره ماه با چشم غیرمسلح قابل‌مشاهده است. (مستقربودن دانشکده علوم انسانی و انجمنهای علمی دانشگاه و همینطور درمانگاه و سالن دفاعیه و چندین و چند ارگان دیگر ... در این ساختمان، دال بر گفته فضانوردان می‌باشد.)

زبان نویسنده از توصیف کامل این شاهکار قرن (که افتتاح آن توسط اکبرشاه صورت‌گرفته) قاصر و ناتوان است؛ تصویر زیر به خوبی شکوه و عظمت این بنا را نشان می‌دهد:

 

   + سعید ; ٧:٢٦ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢٥ تیر ۱۳۸۳
    پيامهاي ديگران ()