saeid online

چگالی آموزش

یادداشت زیر که نوشته یک دانشجوی مدیریت است را همین طوری بخوانید:


یادگیری دانش، گاهی برای کسب دانش یا فن نیست بلکه فرصتی برای تقویت شیوه اندیشیدن و چگونگی رویکرد به مسایل است. دانش یا فن همیشه در حال تحول است و دانش هر شغلی را می‌توان در محیط کار یا اندک‌زمانی پیش از آن آموخت؛ چیزی که نمی‌شود آموخت همین تقویت ذهن برای تحلیلهای مجرد و پیچیده و قابلیتهای حل مساله است.
چگالی آموزش در رشته‌های گوناگون متفاوت است. هر اندازه این چگالی بیشتر باشد بهره‌وری آموزشی انسان در دوران محدود دانشگاه بالاتر می‌رود.
تلاش می‌کنم این را به بقیه بگویم که اگر علایق و اهداف مشترکی با من دارند، دست‌کم آنها با چشمان بازتری تصمیم بگیرند؛ رشته مدیریت به‌ویژه از حیث چگالی آموزش وضع بدی دارد؛ بسیار ناراحت‌کننده است که می‌بینم پس از سه سال آموختن مدیریت تقریبا هیچ چارچوب نظری و فکری جدی برایم باقی نمانده است. بسیاری از مباحثی که در رشته مدیریت به عنوان یک درس کامل تدریس می‌شود، در واقع دانش عمومی و مشتی اصطلاح است که هر کارشناس رشته‌های دیگر که با آن حوزه سر و کار داشته باشد به صورت تجربی یا در اثر یک مطالعه کوتاه‌مدت در حد کفایت می‌داند و من در عمل برتری خاصی نسبت به او ندارم. به عبارت دیگر من از رشته مدیریت میراث فکری خاصی با خودم نیاورده‌ام. این حس معادل این است که برای مسیری که می‌خواستم طی کنم، یادگیری مدیریت فقط اتلاف وقت بود و لاغیر...

   + سعید ; ٢:٠٢ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٢٩ مهر ۱۳۸٦
comment نظرات ()

سلام

١)‌ همان طور که می‌دانید به علت هک شدن ناجوانمردانه سایت persisnblog.com و تغییر دامنه آن به ir، مدت نسبتا مدیدی وبلاگمان به روز نمی‌شد. ولی با حل شدن موقتی مشکل هک شدن و البته امکان اتصال کامپیوتر ما به شبکه جهانی، به روز رسانی وبلاگ از سر گرفته شده است. به امید اینکه یادداشتها و خبرهای مفیدی در اختیارتان بگذاریم.

٢) طبق آخرین خبر به دست آمده دوست عزیزمان، مهدی خوبی در مقطع دکترای شیمی آلی در دانشگاه زنجان قبول شده‌اند که جا دارد باز هم به ایشان این موفقیت بزرگ را تبریک بگوییم.

٣) خبر دیگر این که، علی رجبی نامزد کرده و ما از طرف همه بر و بچه‌های شیمی79 به ایشان تبریک می‌گوییم. به امید اینکه در همه شئون زندگی موفق باشند.

   + سعید ; ٧:۳٩ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢٥ مهر ۱۳۸٦
comment نظرات ()

پیامک!

If A is 1 B is 2 C is 3 . . . . Z is 26 then L+O+V+E=54 And F+R+I+E+N+D+S+H+I+P=108. Interesting ... Friendship is twice stronger than Love...


این یادداشت توسط سرویس SMSblog ارسال شده است.

   + سعید ; ۱٢:۳۱ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۸ مهر ۱۳۸٦
comment نظرات ()