saeid online

اطلاعیه شرکت تعاونی دانشگاه اراک

 شرکت تعاونی دانشجویان و دانشگاهیان دانشگاه اراک به مناسبت آغاز سال جدید تحصیلی٬ اقلام زیر را با قیمتهای دولتی عرضه می نماید:

۱- لیوان های سفالی دارا و سارا جهت صرف چای اساتید سر کلاس.

۲- سری کامل لوازم آرایشی O'Real با مارک دارا و سارا به همراه CD آموزشی خودآرایی رایگان جهت دانشجویان دختر.

۳- سری کامل لوازم دودی شامل فندک دارا و سارا٬ جاسیگاری دارا و سارا٬ یک بوکس سیگار کنت لایت اصل با مارک دارا و سارا جهت دانشجویان پسر.

۴- یک دستگاه رایانه نوت بوک دارا و سارا و CD آموزش پوشیدن کت و شلوار جهت اساتید.

۵- یک جفت دمپایی مواد نو با مارک دارا و سارا جهت استفاده کارمندان حین انجام وظیفه.

۶- سری کامل ظروف آشپزخانه دارا و سارا جهت اخذ غذای سلف توسط نگهبانان.

۷- ژورنالهای نقاشی دارا و سارا مناسب با سنین دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری.

۸- CD های خودآموز استفاده از ماشین حسابهای غیر مهندسی٬ رنگ آمیزی ریش و سبیل٬ گونه گذاری٬ رفع چروک دور چشم (با متد کریشنا مورتی) با هولوگرام دارا و سارا جهت اساتید.

۹- CD های سوگنامه و مرثیه خوانی دارا و سارا جهت دانشجویان مشروطی و اخراجی.

۱۰- مجموعه داستانهای عاشقانه کلیله و دمنه و کتابهای آموزش زن ذلیلی جهت دانشجویان دم بخت.

۱۱- CD آموزش شیمی آلی۲ ٬ تالیف دکتر دارا زمانیان با اشعاری از دکتر سارا زنده قلب.

۱۲- DVD آموزش زبان انگلیسی به لهجه گیلکی روان تالیف دکتر دارا امانپور با تصحیح و مقدمه دکتر دارا مبینی.

۱۳- مجموعه داستانهای ننه شهرزاد قصه گو٬ تالیف و ترجمه و مقدمه و نتیجه گیری دکتر دارا بابائیان.

   + سعید ; ٦:٢٤ ‎ب.ظ ; جمعه ٢٥ شهریور ۱۳۸٤
comment نظرات ()

سیب نیم خورده

 نشسته بودم، خرامان و کنجکاو پیش آمد.

بلند شدم، آهنگ گامهایش کند شد.

به سویش رفتم، ایستاد.

سیبی نثارش کردم، گامی به عقب نهاد.

سیب را نزدیکش بردم، پذیرفت.

با وجودش انس گرفتم، با چشمان درشتش نگاهم کرد.

هیکل ظریفش را در آغوش گرفتم؛ هیچ نگفت.

نگاهش کردم، نگاهم کرد.

پیشانی‌ام را روی پیشانی‌اش گذاشتم، لبانش به حالت لبخند شد، ولی نخندید.

نوازشش کردم، بــع بــع کرد.

رهایش کردم، برّه به سوی مادرش دوید.

   + سعید ; ٦:٥٩ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢٤ شهریور ۱۳۸٤
comment نظرات ()

با سه گروه همراهی!

و در این راه با سه گروه همراهی:

1- خرانی که خود نفهمیده از کلاسی به کلاسی و از کتابی به کتابی دیگر روند و چون تو را بیابند قصد هدایتت دارند بی آنکه هیچ دریافته باشند.
2- ابلیسانی که با گفتن چند کلام از حقیقت اعتمادت را جلب می کنند تا به راه خطا ببرندت.
3- و گروه سوم آنانی که تحت من احبابی از دید اغیار بدورند!

و کلام آخر:
ای خوشا در پیش حق باشیم چنین
مست می، غرقاب خون، بالای دار

   + سعید ; ٦:٥۸ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢٤ شهریور ۱۳۸٤
comment نظرات ()

هزار سال بعد در دانشگاه اراک!

دستگاه پیشگو، موفق به پیش‌بینی هزار سال بعد در دانشگاه اراک شد. با تجهیز این سامانه به جدیدترین نسخه نرم‌افزارهای آینده‌نگری، وقایع هزار سال بعد در دانشگاه اراک، از اعماق زمان دیده شد. تا قبل از این، برد دستگاه ما فقط چهل سال بود و بیشتر از آن را نمی‌توانست ببیند، اما در حال حاضر تا هزار سال بعد را هم می‌تواند پیش‌بینی کند.

و امــــــا هزار سال بعد:

مرحله دوم کاوشهای باستان‌شناسی در منطقه تاریخی سردشت آغاز شد. «خشایارعلی تامسون‌زاده» مسئول پایگاه باستان‌شناسی مرکزی ایران با اعلام این خبر گفت: «تپه سردشت که در بخش مرکزی ایران واقع شده و تخمین زده می‌شود بیش از هزار سال قدمت داشته باشد، آثاری از دوران حکومت رؤسای جمهور ششم، هفتم و هشتم را در خود دارد. این تپه در زمره 20 تپه مهم باستانی بخش مرکزی ایران محسوب می‌شود و آثار به دست آمده از آن، نشان از عقب‌ماندگی و زندگی بدوی ساکنان آن در دوره‌های گوناگون دارد.» وی افزود: «بر اساس گزارشهای باستان‌شناسی، وجود بقایای به جامانده از عصر دیجیتال و آجرهای پخته شده در اندازه 25 در 25 سانتی‌متر، گویای این مطلب است که این تپه، در روزگاران قدیم محل وقت‌گذرانی شمار بسیاری از مردان و زنان آن دوره بوده‌است.»

به گزارش عن‌پرس، «تقی چوچولف» که حفاریهای زیادی را در بهشت باستان‌شناسی ایران انجام داده است، با تایید این خبر گفت: «در این حفاریها درمجموع 40 قطعه شی‌ء تاریخی‌فرهنگی شامل سفالینه‌های شیشه‌ای با کاربردهای آزمایشگاهی و قطعاتی از جنس پلیمرهای پلاستیکی در عمق 5/4 متری به دست آمده است. افزون بر این، مقادیر زیادی از لوازم آرایشی آن دوران مانند انواع ریمل، کرم سفیدکننده، لنزهای رنگی و بینی های مصنوعی در مکانهایی که حدس زده می‌شود برای اجابت مزاج تعبیه شده بودند، نیز کشف شده است.»

عاملی که موجب توجه باستان شناسان به این تپه شده و به آن شهرتی جهانی داده، این است که در بررسیهای انجام‌شده از تپه تاریخی سردشت، جعبه‌های زیادی محتوی کتیبه‌های کاغذی کشف شده است که پس از بررسیهای فراوان، روشن شد این جعبه‌ها، چیزی غیر از صندوق انتقادات و پیشنهادات نمی‌توانند باشند. جالب این‌جاست که کاغذها و نوشته‌های روی آنها پس از گذشت سالیان دراز به طرز معجزه‌آسایی سالم مانده و باستان شناسان توانستند بعد از بازسازی و ترمیم آنها و با تلاشهای شبانه‌روزی و طاقت‌فرسای خود، موفق به رمزگشایی و ترجمه آنها به زبان امروزی شوند. قابل ذکر است که این کتیبه‌ها با سنگ‌نبشته‌هایی که تا قبل از آن کشف شده، تفاوتهای اساسی دارند و همین امر شگفتی کارشناسان را در پی داشته‌است.

متن برخی از کاغذنبشته‌های مزبور به این شرح است:
-- استاد وقتی شما رو می‌بینم به خودم امیدوار می‌شم. با خودم میگم وقتی شما تونستید دکتر بشین، من حتما پروفسور میشم!

-- بابا ما رو کشتی با این پیپرهات، انگار که بیماری کمبود شخصیت داری، من بهت پیشنهاد می‌کنم که به یک روان‌پزشک سر بزنی!

-- نمی‌دونم چرا وقتی میام سر کلاست خوابم می‌گیره. استاد یهو ناراحت نشی‌ها! فقط به درد قصه گفتن می‌خوری.

-- سلام استاد. می‌خوام به گناهام اعتراف کنم، اون دفعه که ماشینت پنچر شد کار من بود. تغییر رنگ موادی که سنتز کرده بودی،کار من بود. چون یه کم جوهر خودکار و آب دهن قاطیش کرده بودم!

-- ضمن عرض سلام. استاد یه کم به خودت برس، نمی‌خوای که بری چوپونی! ناسلامتی می‌خوای بیای سر کلاس درس. یه خواهش دیگه هم ازت داشتم: خوشمزه بازیهات رو بذار کنار.

-- سلام استاد، این چه طرز برخورد با دانشجوست؟ یه خورده خوش اخلاق باش. باور کن هر روزی که شما رو می بینم تا شب بد بیاری میارم، به شب ادراری هم دچار شدم.

-- یه سوال ازت داشتم، مرد و مردونه جواب بده، اگه این لپتاپ رو ازت می‌گرفتن چی کار می‌کردی؟ به نظر من که باید می‌رفتی ور دست حشمت می‌شدی!

-- سلام استاد عزیز. از اینکه می‌بینم اینقدر به قمی‌ها ارادت دارین ازتون سپاسگزارم. ان شاء ا… بیاین قم جبران کنیم. اگه مردی بیا!

-- استاد من نمی‌دونم کدوم از خدا بی‌خبری به شما گفته انگلیسی‌تون خوبه؟ من از شما خواهش می‌کنم از این به بعد این درس رو بی خیال شین.

البته گفتنی است که کارشناسان باستان شناسی هنوز به مفهوم واژه‌هایی همچون «استاد» و «پیپر» پی نبرده‌اند و نمی‌دانند که در هزار سال پیش به چه کسی یا چه چیزی استاد گفته می‌شده و این مساله هنوز به عنوان یک راز باقی مانده‌است. اما گمان برده می‌شود در روزگاران قدیم، خیالبافیها و اراجیف عالم هپروت و همین‌طور دست‌نوشته‌های بیماران مالیخولیایی را پیپر می‌نامیده‌اند.


فرستنده: A.R

   + سعید ; ۱٢:٢٩ ‎ب.ظ ; جمعه ۱۸ شهریور ۱۳۸٤
comment نظرات ()

امکانات!

یکی از مسئولان پایه بلند دانشکده در آستانه سال جدید تحصیلی طی مصاحبه ای که با خبرگزاری دانشجویان دانشگاه اراک (عنیا) داشتند اعلام کردند: «از امسال اخذ وجه نقد از دانشجویان شبانه در کلیه گروه های آموزشی ممنوع شده و اولیاء دانشجویان برای سهولت هر چه بیشتر در امر ثبت نام می بایست این مبالغ را به صورت چک پرداخت نمایند».

ایشان همچنین مژده دادند در طول مدت ثبت نام در سراسر محوطه و باغهای اطراف دانشکده، چادرهای رایگان برای اسکان اولیاء در نظر گرفته شده است و این چادرها در پایان این مدت، جهت رفع مشکل کمبود خوابگاه، به صورت خوابگاه های دانشجویی ۵ یا ۶ نفره همچنان برقرار خواهد بود. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی انتصاب مدیران گروه های آموزشی، فقط به ذکر این جمله بسنده کردند:«خفه شو»

در بخش دیگری از این مصاحبه ایشان از طرح خرید درخت های آماده کاشت از کشور موزامبیک خبر دادند و افزودند: «قرار شده است طی ۳۰ سال آینده و در یک طرح ضربتی درخت هایی را از کشور موزامبیک خریداری کرده و در محوطه بکاریم».

وی با مثبت ارزیابی کردن خویش، ابراز اطمینان کرد دانشگاه اراک، اول ترین دانشگاه جهان می باشد و این موفقیت را ناشی از «صرف فعل خواستن، خودباوری شدید، تشویق های بی امان پدر و مادر و سطح علمی اساتید» دانست.

ایشان در پایان ضمن ریختن اشک شوق، همگی ما را به خدای بزرگ سپرد. گفتنی است برخی محافل، این اقدام را صرفا یک بازی سیاسی برای انتصاب آینده ایشان در سمت مدیریت یکی از گروه های آموزشی دانستند.

   + سعید ; ٦:۱٥ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٩ شهریور ۱۳۸٤
comment نظرات ()

آشنایی با اصول کلی انتخاب واحد

با توجه به نزدیکی ایام انتخاب واحد تصمیم گرفتیم یک سری نکات ریز کاربردی را برای موفقیت هر چه بیشتر شما دوستان، مخصوصا جدیدترها بیان کنیم. این نکته ها تماما به وسیله ما تجربه شده اند.

همانند هر جامعه مدنی دیگری، دانشگاه اراک نیز به عنوان یک نهاد مدنی بسیار نهادینه، دارای احزاب و دسته ها و جناح بندیهایی می باشد. اما با بررسی های موشکافانه می توان دو جناح عمده در دانشگاه در نظر گرفت:

۱) جناح طرفدار مدیران گروه (راست مطلق) - ۲) جناح محافظه‌کار مخالف مدیران گروه (چپ مخفی): این جناح در ظاهر حامی مدیر گروه می‌باشند.

تقریبا تمامی اساتید در یک جامعه آماری (در این‌جا گروه شیمی) در یکی از این دو طیف گنجانده می شوند و گروه دیگری، مطلقا وجود ندارد.البته تعداد کمی نیز وارد هیچ طیفی نمی شوند. در این قسمت به نحوه انتخاب استاد می رسیم:

الف) اگر گرایش درسی استاد مورد نظر با مدیر گروه یکسان باشد، دو حالت زیر پیش روی شما قرار می گیرد:

۱- استاد در جناح راست مطلق باشد که در این حالت شما بنا به دلایلی که هنوز برای ما مشخص نشده است، صددرصد پاس خواهید شد.

۲- استاد از طیف چپ مخفی باشد که شما به همان دلیل قبلی صددرصد آن درس را خواهید افتاد.

ب) در صورتی که گرایش درسی استاد مورد نظر با مدیر گروه یکسان نباشد حالتهای زیر رخ خواهد داد:

۱- اگر ترم بعد، آن واحد درسی مجددا ارائه شود، چون استاد مورد نظر باید چرخ زندگی خویش را بچرخاند و کلاس نیز به حد نصاب برسد، بین ۲۰ نفر تا تمامی کلاس باید بیفتند تا ترم آینده نیز همان واحد برقرار گردد.

۲- در صورت عدم ارائه مجدد آن واحد درسی شما پاس خواهید شد. (لازم به ذکر است جناح بندی در بند ۱و۲ تأثیری ندارد.)

۳- اگر یک واحد توسط چند استاد هم گرایش با هم و از طیف چپ مخفی ارائه شود شما جفت۶ خواهید آورد. (این حالت کمترین احتمال را دارد.)

دوستان عزیز توجه نمایند که ما خودمان نیز واقفیم که این دسته بندیها اصلا علمی نیستند ولی همانطور که در بالا ذکر شد تمامی آنها تجربی بوده و همگی طی سالیان متمادی دیده شده اند.

   + سعید ; ۱٢:۱٦ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٩ شهریور ۱۳۸٤
comment نظرات ()

چند پیشنهاد

چون عده کمی از بازدیدکنندگان وبلاگ که البته هنوز هویتشان برای ما آشکار نشده از ما خواسته اند انتقاد نکنیم!!! ما هم بخاطر احترام به نظر این دوستان فعلا در این قسمت انتقاد نمی کنیم و صرفا به طرح چند پیشنهاد کوتاه بسنده می نماییم:

* برای شناساندن دانشگاه به جهانیان و استفاده بهینه از اماکن و تأسیسات دانشگاه، پیشنهاد می شود در محوطه جلوی دانشکده و با استفاده از پایه ریزیهای ساختمان سلف سرویس، اقدام به ساخت مجموعه آثار تاریخی با نام تخت ذولی گردد.

* در قسمت ورودی ساختمان دانشکده، بجای تاس که سمبل قمار و دیگر آلات لهو و لعب از قبیل منچ و ماروپله و ... است، از تندیس برترینهای علمی دانشکده استفاده شود تا این عزیزان همچنان در اذهان عمومی و خصوصی باقی بمانند.

* با توجه به کیفیت غذاهای سلف سرویس، پیشنهاد می شود حجم فلاش تانکهای توالتها و یا اندازه آفتابه ها افزایش یابد تا احتیاجی به استفاده چندین و چند باره از این وسایل نباشد.

* با توجه به اقدامات جالب از سوی برخی اساتید مدرنیته مبنی بر آموزش بوسیله رایانه و پروژکتور و عدم استفاده از وسایل سنتی از قبیل گچ و تخته، پیشنهاد می شود اینگونه اساتید صدا و تصویر خود را نیز ضبط کنند که دیگر وقت شریف ایشان بیش از این سر کلاسها هدر نرود.

* به منظور جلو گیری از اشاعه فحشا و فسادهایی مانند پوشیدن شلوارک، شانه کردن موها و... پیشنهاد می شود خوابگاه شهید پردیس به عنوان جرثومه و مرکز نشر فساد، تخریب شود و سکنه بی فرهنگ آن در مناطق مختلف پراکنده شوند.

   + سعید ; ۱۱:٤۱ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ٩ شهریور ۱۳۸٤
comment نظرات ()

چهل سال بعد در دانشگاه اراک

پیش از هر چیز لازم است که در پاسخ به الطاف بی‌کران آقای A.R عرض کنیم که مطالب زیبای شما به دستمان رسیده و اگر عمری باقی ماند، آنها را در فرصت مناسب بارگذاری می‌کنیم. اما مثل اینکه شما در یادداشت «عناصر فمینیستی و پایداری آنها» خوانندگان را به دیدن یکی‌دو عکس ارجاع داده‌اید ولی ما عکسی دریافت نکردیم. اگر امکان دارد عکسهای این یادداشت را برای ما بفرستید.

و امـــــــــــــا چهل سال بعد در چنین روزی مصادف با ششم شهریور سال یک هزار و چهارصد و بیست و چهار هجری شمسی در دانشگاه اراک:

درخواست مسئولان دانشگاه اراک برای ثبت ساختمان سابق دانشگاه در فهرست آثار جهانی پذیرفته نشد! مسئولان دانشگاه در اقدامی شگفت آور قصد داشتند این بنای فرهنگی را که تخمین زده می‌شود قدمتی 120 ساله داشته باشد را با لودر و غلتک صاف کنند و اثر باستانی جدیدی در همان محل بنا کنند. اما سازمان یونسکو طی یک نامه سرگشاده و با تهدید حذف نام اراک از فهرست روستاهای بزرگ و همین طور موافقت نکردن با درخواست مزبور، خواستار اجرا نشدن این طرح شده است. گفتنی است این بنا در ابتدا مدرسه عالی علوم اراک نامیده می‌شد، ولی بعدها با تلاش یکی از نیکوکاران اراکی به نام عبدالحسین غریب به «دانشگاه اراک» تغییر نام یافت و سپس به مامنی برای دخترهای دم بخت تبدیل شد.
 

بنا به گزارش عنیا، اولین جشنواره سراسری فتیر خوران به مدت سه روز، از تاریخ 3 تا 6 آذرماه سال جاری در دانشگاه اراک برگزار می‌شود. آقای گیشنیزی مدیر اجرایی این جشنواره، هدف از برپایی این همایش را جذب گردشگران خارجی اعلام کرد و گفت: «علاقه مندان می‌توانند آثار خود را در قالب شعر، داستان و فیلم کوتاه به نشانی دبیرخانه جشنواره برای ما بفرستند.» از جمله برنامه‌های جنبی این جشنواره می‌توان به پخت بزرگترین فتیر جهان، برپایی کارگاه فتیر پزی و نمایشگاه انواع فتیر از قبیل فتیر ساده، فتیر گرد و فتیر شیرین اشاره کرد. قرار است در مدت برگزاری جشنواره،ُ با فتیر ناب اراک از میهمانان پذیرایی شود.
 

پژوهشگران دانشگاه اراک پس از ده سال تلاش شبانه روزی و بی‌وقفه، در اقدامی تحسین برانگیز موفق به طراحی فرایند تبدیل «کیلوگرم» به «آلکان» شدند. دکتر کریم الیگودرزی سرپرست جهاد دانشگاهی واحد اراک در این‌باره گفت: «یک تیم کارشناسی از دانشگاه اراک با همکاری دانشمندان لیبیایی و با کمترین امکانات و به کارگیری روشهای نوین علمی موفق شدند در این روش آلکان 88% تهیه کنند.» در حال حاضر این فرایند پیچیده تنها در سه کشور ایران، لیبی و چچن انجام می‌شود. قابل ذکر است که پیش از این نیز، همین گروه پژوهشی توانسته بود سولفوریک اسید با خاصیت بازی سنتز کند و به خاطر این اقدام ارزنده جایزه نوبل شیمی را از آن خود کند.
 

سرعت دسترسی به شبکه جهانی اینترنت از طریق کامپیوترهای دانشگاه تا اوایل سال آینده و با تامین اعتبارات لازم به نیم مگابایت در ثانیه خواهد رسید. این رقم، نیم برابر سریعتر از میانگین سرعتی است که هم اکنون قابل دسترسی است. میرفندرسکی با اعلام این خبر خاطرنشان کرد که افزایش سرعت انتقال داده تا رقم هفتاد و پنج صدم مگابایت در ثانیه نیز ممکن است، اما باز هم اعتبار لازم دارد.

   + سعید ; ۸:۱۳ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٧ شهریور ۱۳۸٤
comment نظرات ()

نمونه ای از اعجاز قرآن

آیه ”بسم الله الرحمن الرحیم“ ۱۹ حرف است. در آیه ۷۴:۳۰ سوره مدثر آمده است: "آن بر پایه نوزده است" که اشاره به تعداد فرشتگان نگهبان جهنم و نیز اشاره به خود قرآن است. افراد زیادی خواسته‌اند بر این اساس رمزگشایی کنند. از جمله این که بر اساس جدول زیر با قرار دادن شماره سوره‌ها در یک ستون و جمع‌بندی عمودی آن، و قرار دادن تعداد آیه‌های هر سوره در ستون بعد و جمع‌بندی عمودی آن‌ها، سپس جمع‌بندی افقی شماره هر سوره با عدد آیه‌های همان سوره، سپس جداسازی حاصل جمع‌های فرد از زوج نتایجی به دست می‌آید که تصادفی بودن آن تقریباً منتفی است:

آیه+سوره
زوجها

آیه+سوره
فردها

 

تعداد
آیه

 

شماره
سوره

*

۸

=

۷

+

۱

۲۸۸

*

=

۲۸۶

+

۲

*

۲۰۳

=

۲۰۰

+

۳

۱۸۰

*

=

۱۷۶

+

۴

*

۱۲۵

=

۱۲۰

+

۵

...

...

=

...

+

...

...

...

=

...

+

...

...

...

=

...

+

...

*

۱۱۸

=

۵

+

۱۱۳

۱۲۰

*

=

۶

+

۱۱۴

جمع زوجها

جمع فردها

 

جمع آیات

 

جمع شماره
سوره‌ها

۶۲۳۶

۶۵۵۵

 

۶۲۳۶

 

۶۵۵۵

در نتیجه بدون این که به طور معمول انتظار برود، تعداد جمع‌های "آیه+شماره سوره" که زوجند (۵۷) با جمع‌های "آیه+شماره سوره" که فردند (۵۷) برابر است و همچنین در نهایت حاصل‌جمع همه زوج‌ها ۶۲۳۶ است که از سویی دیگر با تعداد کل آیه‌های برابر است و حاصل‌جمع همه فردها ۶۵۵۵ است که از سویی با حاصل‌جمع شماره سوره‌ها برابر است. همچنین حاصل ارقام این دو عدد چهار رقمی (6+3+2+6)+(5+5+5+6) =38 است که دو برابر عدد ۱۹ (تعداد حروف بسم الله) است، همان طور که تعداد سوره‌های قرآن ضریب ۱۹ دارد: 6X19=114 و همچنین 1311=6555/5 و 3118=6236/2 می‌شود 4429=3118+1311 که 19=8+1+1+3+1+1+3+1 و 19=۹+۲+۴+۴ در نتیجه ثابت می‌شود که اگر تعداد آیه‌های قرآن کم یا زیاد گردد یا فقط جای سوره‌ها با هم عوض شود دیگر چنین روابطی وجود نخواهد داشت، و این نشان‌دهنده این است که به صورت حساب‌شده و همراه با نظم دقیق ریاضی تعداد آیه‌های قرآن همین اندازه و ترتیب سوره‌ها نیز به همین ترتیب بوده و در نتیجه این اعجاز قرآنی می‌رساند که قرآن نمی‌تواند کار دست انسان باشد.
تعداد کلمات قرآن برابر با ۷۷۸۰۷ است،
2683=(7+0+8+7+7)/77807
19=۳+۸+۶+۲

   + سعید ; ۱:٠٠ ‎ب.ظ ; شنبه ٥ شهریور ۱۳۸٤
comment نظرات ()